Zpátky ke kořenům

Ani ty nejvymakanější funkce chytrých hodinek se nevyrovnají tomu, když na zápěstí připnete klasické hodinky. Nesete potom na ruce odkaz řemesla, které bylo před 100 lety stejné jako dnes a nic neztratilo ze své hodnoty. Vydejte se s námi na cestu plnou hodinářského sentimentu, ale stejně tak tvrdých faktů o tom, že klasické hodinky zkrátka nemají datum expirace.

Úkolem hodinek je ukazovat čas. Populární smartwatch tento faktor v počtu funkcí dalece přesahují, překvapivě jsou na tom ale velmi dobře také klasické hodinky. Nenajdete v nich krokoměr ani sdílený kalendář, mluví však za ně hodnoty mnohem silnější, než je měření tepu nebo možnost platit kartou.

Přesvědčte se.

Historie

Nemusíte být zrovna majitel luxusních hodinek Tissot abyste pocítili na vlastní zápěstí historickou hodnotu hodinek (značka byla založena roku 1853!). Vsadíte-li však na klasické hodinky tradiční značky, je možné, že stejné nosil neznámý vojín před sto lety nebo šlo o první náramkové hodinky v Čechách (nepřehlédněte českou značku Prim!) Vzhled hodinek se časem příliš nemění, kvalita s ním ale roste. A přiznejme si, že může být značnou přidanou hodnotou nosit na zápěstí kousek, který byl svědkem historických událostí.

Historický význam
Tradice
Tradiční význam


Mnoho hodinářských značek atakuje ve své tradici hranici 100 let. Ve světě rychlého internetu, kde zpomalit rovná se už nikdy nechytit krok, působí značky jako Timex nebo Bulova jako zjevení. Hodinářské řemeslo spolehlivě odolalo měnícím se trendům i módním revolucím a stále nabízí nadčasové kousky, které (se správnou péčí) vydrží klidně dalších sto let.

Společenský status


Když mluvíme o společenském statusu, nemyslíme v případě hodinek ani tak cenu jako duševní hodnotu. Klasické hodinky jsou vyráběné s láskou i pečlivostí a snadno tak obstojí ve zkoušce času. Předávat je z generace na generaci je znakem hrdosti i loajality a jde o mystický okamžik, ať už hodinky předává otec synovi v hornické osadě nebo na královském dvoře.

Status
Dárek
Skvělý dárek


Hodinky vyprávějí příběhy. Darované chytré hodinky jich sice můžou povědět spoustu, rok po oslavě promoce je ale pravděpodobně na zápěstí bude chtít nahradit novější model. U klasických hodinek se toho bát nemusíte. Svatbu nebo povýšení zakotví v čase, zdůrazní výjimečnost okamžiku a vloží kus historie na vaše zápěstí. Tentokrát ovšem kousek té vaší.

Nikdy stejné

Klasické hodinky rozhodně nemusí být limitovaná edice a ve světě jich najdeme spousty. Každé ale stárnou jinak. Některé se spolu se svými majiteli potápějí se žraloky, jiné tančí do svítání na hudebních festivalech po celém světě a další jsou pečlivě schované v boxu na hodinky a vyndávají se jen při výjimečných příležitostech. Jedny hodinky změní mořská sůl, jiné vyšisuje slunce a další budou stále jako nové. Je libo hodinky s patinou, kterou nikde ve světě nenajdete? Vtisknete jim tu svoji a získejte doplněk nad všemi doplňky.