Toužíte po jedinečné a exkluzivní vůni? Parfému, který je originální a má svůj příběh? Vyzkoušejte niche parfémy – umělecká díla vyhlášených parfumérů a už nikdy se nebudete chtít vonět ničím jiným.

 

Slovo NICHE má původ v marketingu a znamená „výklenek trhu“. Tedy cokoliv, co není mainstream, co je mimořádné, jedinečné a originální.

 

K výrobě niche parfémů se používají výhradně luxusní a vzácné přísady. Tyto přísady si zaslouží speciální pozornost a péči, proto je pro parfémy, které je obsahují, typická mnohaletá tradice, luxusní flakony, ale také poněkud vyšší cena. Zvláštností niche parfémů je vysoké zastoupení unisex vůní, které díky svému složení voní rozdílně na ženě a muži.

 

Niche parfémy se nerodí v továrnách. Mají své malé útulné domovy, parfumářské dílny, kterým vládne několikaletá, mnohdy rodinná tradice, kde se dědí jejich tajemství. Vládne tu návrhář, který ovládá vznešené parfumářské řemeslo a jehož prací je hledat a objevovat další luxusní ingredience. Nachází dokonalou symbiózu jen několika málo složek, někdy třeba jen 3, které tvoří dokonalý celek.

 

Jednou ze známých značek niche parfémů je značka Montale. Nese jméno svého zakladatele Pierra Montale, který žil v Saudské Arábii, kde vyráběl parfémy pro místní šlechtu. Nasbíral zkušenosti, objevoval to nejlepší z vonných ingrediencí, a nakonec se vrátil do rodné Francie, kde založil vlastní značku. Dnes má širokou škálu parfémů, které zaujmou každého. Mezi nejoblíbenější počiny z jeho rukou patří Roses Musk pro ženy, květinově-ovocná vůně s pižmovým základem. Ta obsahuje pouze 3 složky - růži, jasmín a pižmo. Skvěle voní také Dark Purple, Intense Cafe či Black Aoud. V našem sortimentu si můžete vybrat ze široké škály vůní.

 

 

Pierre Montale stojí nejen za značkou nesoucí jeho jméno, ale také za značkou Mancera. I v těchto vůních hrají prim orientální přísady. Jedním přivoněním se ocitnete ve světě arabských princezen, ve světě pohádek z tisíce a jedné noci. Mezi TOP vůně značky Mancera patří Cedrat Boise, citrusově-aromatická unisex vůně, tedy určená pro muže i ženy bez rozdílu. Hlava je tvořena bergamotem, sicilským citronem, černým rybízem a kořeněnými tóny. Srdce se skládá z vodního jasmínu, lístků pačuli a ovocných akordů. V základu dominuje santalové a cedrové dřevo, kůže, mech, bílé pižmo a vanilka. Vůni uvedl Pierre Montale na trh v roce 2011. Mezi naše oblíbence patří i Wild Fruits, Roses Vanille či Lemon Line.

 

Vydejte se s námi do Muskatu, hlavního města Ománu, kde sídlí luxusní niche značka Amouage. V roce 1983 ji založil člen královské rodiny, který chtěl nejen obnovit tradici arabských vůní, ale také vytvořit parfém jako vzácný dar, určený pro významné návštěvníky královské rodiny. Nebyl by to ale svět vůní, kdyby „zakázku na nejvzácnější parfém na světě“ nezískal Francouz ? Guy Robert, autor vůní Dioressence, Calèche či Madame Rochas. Guy dostal k dispozici ty nejdražší materiály a nemusel se omezovat, neboť cena výsledného parfému nehrála velkou roli. Amouage nakonec označil za vrchol své kariéry. Ve složení figurují typické arabské vonné látky jako kadidlo, myrha nebo tzv. „skalní růže“.

 

 

Mezi další značky Niche parfémů patří třeba značka věhlasného módního návrháře Toma Forda, Acqua Di Parma, Creed nebo Serge Lutens. Až najdete tu svou oblíbenou vůni, už ji nikdy neopustíte. Kdo by také dobrovolně opouštěl dokonalost?

 

 

Pokud ještě svůj oblíbený Niche parfém nemáte, vyzkoušejte, který bude "slušet" právě vám díky vzorkům a odstřikům nejoblíbenějších značek ;)