Královna tanečního parketu – Lenka Nora Návorková

Rumba, polka, valčík, co vy rádi tančíte? Nejen ve spojení s touto fashion story, ale i s probíhající plesovou sezónou je tato otázka na místě. K plesům patří tanec, šaty, šperky, líčení a kouzelné střevíčky. Protančete s námi novou fashion story. Partnerkou a učitelkou vám při tom bude vítězka deváté řady StarDance… když hvězdy tančí, Lenka Nora Návorková. Dámy a pánové zadejte se prosím, naše taneční lekce začíná.

Šarmantní tanečnice se dostala do podvědomí lidí díky soutěži StarDance, kde tančila po boku herce Jiřího Dvořáka. Ale jaké byly její taneční začátky? Lenka Nora pochází z Karlových Varů a tančí už od malička. Tančila, jak se v tanečním slangu říká, latinu i standard. Když začala dojíždět na tréninky do Prahy, kam se také po maturitě odstěhovala, řekli si s tanečním partnerem, že budou dělat jedno a pořádně. „Často mi lidé říkají, že vypadám jako baletka, a proto se spíš hodím na standardní tance, ale opak je pravdou, já se rozhodla pro latinu,“ dodává Lenka Nora. Za svou profesionální taneční kariéru nasbírala mnoho úspěchů. Dnes se věnuje výuce tance a tančí v muzikálech.

Když tančí hvězda


Lenka Nora soutěžní kariéru na profesionální úrovni před lety ukončila. Ovšem prozradila nám, že v koutku duše cítila, že by se k soutěžení chtěla trochu „oklikou“ vrátit a chtěla zažít něco nového. Začala si proto zjišťovat více informací o divácky velmi úspěšné soutěži StarDance ,,Měla jsem štěstí. Na konkurzu jsem ten den byla poslední a ono to vyšlo,“ říká Lenka Nora s úsměvem.

Měla představu o tom, co ji čeká, ale i přesto byla překvapená, co účast v takovém projektu obnáší. Práce s kamerou a celým štábem pro ni byla úplnou novinkou. ,,Tréninky byly ze začátku cca 4 hodiny denně a když přišel druhý tanec a my neměli již nic nacvičeného dopředu, čas se prodloužil až na 8 až 9 hodin denně,“  tím Lenka Nora potvrzuje velkou časovou a fyzickou náročnost celého tanečního kolotoče.   

Rozhovor se také stočil k jejímu tanečnímu partnerovi Jiřímu Dvořákovi, na kterého pěla jen a jen chválu. ,,Měla jsem štěstí, že nás takhle dali s Jirkou dohromady. Byla to pro mě první zkušenost a hned výhra. To se často nestává.“ Taky vás zajímá, kdo z nich má vítěznou trofej doma? ,,Tu, kterou nám ve finále předali, má doma Jirka a udělalo mi velkou radost, když jsem se dozvěděla, že je pro mě v zákulisí taky jedna schovaná,“ směje se Lenka Nora.

Nabízí se otázka, zda by do toho šla znovu. „Tuto otázku dostávám docela často a sama nad tím přemýšlím. Když je něco poprvé, je to jedinečné a hodně jsme si s Jirkou sedli. Ale zase bych to chtěla zažít znovu, protože to bylo skvělé,“  říká Lenka Nora.

Oblíbená kosmetika


Pleť herců a tanečníků dostává obecně velmi zabrat. Časté líčení a střídání makeupů si čas od času vybere svou daň v podobě problematické pleti, proto je nutné dbát na její správné čištění. Proto Lenka Nora ráda využije každou příležitost kdy se nemusí líčit a chodí naprosto přirozeně bez makeupu. Ale jako každá žena má svou kosmetickou taštičku s oblíbenci v podobě řasenky, korektoru, pudru a perfektní rtěnky. V jejím případě musí také dbát na kvalitní přípravky na vlasy, protože v divadle často nosí paruky, které její vlasy velmi zatěžují. Dopřává jim restart produkty od značky Kérastase. 

Umí být sama sebou


Při StarDance stíhala učit i své žáky a hrát v muzikálech. Lenka Nora učí tančit všechny a všechno... Od dětí ve věku 5-6 let, taneční pro mládež, taneční pro starší páry, po dospělé soutěžní páry. ,,Baví mě, že každý den a kurz je jiný. Nedokážu říct, co mě ale baví učit víc. Je to i podle toho, jaká se sejde parta,“ vysvětluje Lenka Nora.

Své taneční umění předvádí i na divadelních prknech. Nyní ji můžete vidět v muzikálu Krysař nebo Muž se železnou maskou. Myslíme, že je výstižné, když sama o sobě říká, že je workoholik.  V tomto roce by chtěla více odpočívat, relaxovat a cestovat, protože kvůli práci je stále v Praze.

Přes všechny kostýmy a taneční role, které střídá, umí být stále sama sebou. Nejraději nosí tenisky a džíny. Zbožňuje šátky a šály. Ale úplně nejraději ze všeho nosí župan, ve kterém by mohla chodit klidně celý den. :-)

 

Znáte někoho, kdo také exceluje na tanečním parketu? Sdílejte s ním naši fashion story.