Charitativní úterý: Schoolofmylife pro dobrou věc

Lucku můžete znát ze sociálních sítí, kde vystupuje pod názvem Schoolofmylife a ze stejnojmenného Youtube kanálu. Zda je pro ni Youtube a Instagram stále koníčkem nebo prací? V čem se cítí sama sebou? A jaké to je skloubit mateřství s Youtube? To vše a mnohem více se dozvíte v nové fashion story spojené s dobrou myšlenkou, kterou kolem sebe šíří den dobročinnosti s názvem Giving Tuesday, pro nás Charitativní úterý. Tento den má za cíl podpořit chuť pomáhat a dělat dobré skutky. I Vivantis se rozhodl do této akce, která má smysl, zapojit a věnovat finanční prostředky tomu, kdo je opravdu potřebuje. A právě je Lucka je tím, kdo pomohl finanční prostředky dostat správným směrem.

 

Kousky pro něj:

Maminka youtuberka

Lucka není ve světe sociálních sítí a Youtube žádný nováček. Své první video na Youtube zveřejnila před třemi lety a již předtím se věnovala blogování. Ale pojďme si ji představit trochu blíže. Dnes je to maminka dvou krásných dětí Samíka a Sárinky, žije se svým přítelem v Českých Budějovicích. K začátku "v onlinu" ji tak trochu přivedly kamarádky, které ji nabádaly, aby své postřehy z nákupů a beauty rady sdílela i s ostatními ženami na sociálních sítích. Nejprve proto vznikl název Schoolofbeauty. S narozením Samíka a mateřstvím se začal obsah na sociálních sítích a ve videích na Youtube měnit a tím se začalo pomalu měnit i publikum, které ji do té doby sledovalo. Proto přišel čas i na změnu názvu ze Schoolofbeauty se stal Schoolofmylife.

Oblíbené kosmetické kousky

 

Pro Lucku je důležité nezapomínat na sebe, i když dvě děti dají občas zabrat. Péči o vlasy a pleť rozhodně nepodceňuje. Sama sice říká, že nejčastěji nosí vlasy v culíku, ale i tak jim věnuje dostatečnou výživu. :-) ,,Při každém mytí používám šampón a masku na poškozené vlasy od značky Alterna," dodává Lucka. O pleť pečuje řadou Slow Age pro normální a smíšenou pleť, která intenzivně hydratuje a napomáhá regeneraci.

Co se týká líčení, v něm preferuje přirozenost. V její kosmetické taštičce určitě najdete make-up, pudr, tvářenku a korektor, který dokáže zamaskovat i ty největší kruhy pod očima po probdělé noci. :-). Oči si nejčastěji líčí stíny v hnědých tónech a zvýrazňuje je černou tenkou linkou. A jaký je Lucčin oblíbený parfém? Jednoznačně DKNY Women Energizing se srdcem z narcisu, orchideje a lotusu. O jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že ho používá již 10 let. :-)

Ráda inspiruji ostatní maminky

 

Instagram a obecně aktivita na sociálních sítích ji hodně baví, ale je to velmi časově náročné. Lucka si zakládá na komunikaci se sledovateli a odpovídá na každý komentář. Ve své tvorbě se zaměřuje především na maminky. Snaží se mezi nimi šířit větší toleranci „Každé dítě je jiné, má jiné potřeby a nároky a to, že se o ně staráme každá jinak, neznamená, že to děláme špatně. Chci, aby se u mě maminky dozvěděly užitečné věci i ve spojení se vzděláváním. Mateřství je náročné pro každou ženu, tak proč si to trochu neusnadnit? Před mateřskou jsem pracovala jako učitelka a stále to mám v sobě :-).“

A co móda? Nezapomíná na ni? „Stále jsem maminka, která se ráda obléká a líčí. Nyní dávám přednost pohodlnému oblečení, jako jsou například delší topy a svetry v kombinaci s koženkovými legínami. Na podzim a zimu nedám dopustit na teplou parku. Módní trendy sleduji, ale spíše si buduji šatník s nadčasovými kousky.“

Super táta

 

Jen málokdy máme tu příležitost, vyzpovídat i druhou polovičku sehraného páru. :-) Lucčin přítel, Miloslav, je hokejový útočník týmu ČEZ Motor České Budějovice. Podle toho, co nám Lucka prozradila, je to super táta, který umí podat pomocnou ruku a pokud mu to čas dovolí, tráví veškeré volno s rodinou. Lucku v jejím koníčku podporuje a je rád, že si našla odreagování, které je pro maminku také velmi důležité.

Zajímalo nás, zda je aktivní na sociálních sítích ,,Občas jsem aktivní na Instagramu. Sleduji převážně světové fotbalové a hokejové hvězdy. Jejich život a módní trendy,“ dodává Míla. Na to se hned nabízela otázka: A v čem se cítíš sám sebou? ,,To je jednoduché :-), džíny a mikina. Oblečení mi vybírá a nakupuje Lucka a ona už zná můj vkus a ví, co mi bude sedět. Ale třeba oblek s košilí a kravatou nosím při cestě na každý venkovní zápas.“

Zdraví je důležité - stojí za to bojovat a věřit!

 

Ve spojení s Luckou se Vivantis rozhodl věnovat finanční prostředky ve výši 30 000 Kč na péči a zdravotní pomůcky Kubíčkovi, synovi dobrých přátel Lucky a celé její rodiny. „S Kubíkovými rodiči jsme se seznámili u nás na chalupě. V té době jsme si všimli, že má Kubíček pohybové problémy, ale nepřisuzovali jsme to žádné nemoci. Po dalších setkáních se nám kamarádi svěřili s tím, že Kubíček trpí svalovou dystrofií.  Je těžké sledovat, jak se jeho stav zhoršuje a je na tom pohybově hůř. Péče je čím dál náročnější. Přijde čas, kdy bude Kubíček potřebovat elektrický vozík a s tím je spojené i speciální auto s plošinou. Nyní také rodina řeší otázku bydlení. Na obzoru je městský byt, který však není bezbariérově uzpůsoben, což s sebou nese další finanční náklady,“ vypráví Lucka.

Míla dodává: „Pro mě jako otce dvou dětí je to něco nepředstavitelného. Velice je obdivuji za to, jak se o Kubíka starají a jakou péči mu poskytují. Když jim můžeme, alespoň takto pomoci, tak jsem za to velice rád.“

 

Statečný bojovník

Dnes desetiletý Kubík se narodil, jako zdravé miminko. Rodičům nic nenaznačovalo, že by byl nemocný. V průběhu let ale vycítili, že není něco v pořádku. Před šesti lety proto Kuba absolvoval genetické vyšetření, které bohužel potvrdilo domněnky lékařů. Byla mu diagnostikována svalová dystrofie Duchenneova typu.Jedná se o závažné, prozatím nevyléčitelné, vrozené nervosvalové onemocnění projevující se rychle postupující svalovou slabostí a úbytkem svalové hmoty v důsledku degenerace kosterního, srdečního i hladkého svalstva.

Prim. MUDr. Alena Klapalová, náměstek zdravotní péče Hamzovy odborné léčebny Košumberk - rehabilitačního ústavu, dodává: ,,V Česku žije přibližně 350 pacientů s Duchennovou svalovou dystrofií. Ročně se u nás narodí zhruba deset dětí s touto nemocí. Nemoc postihuje pouze chlapce, přičemž se obvykle začne projevovat kolem třetího roku života. Lék, který by řešil plně příčinu onemocnění, zatím neexistuje. Léčba je převážně symptomatická (fyzioterapie, včetně dechové a pravidelné rehabilitace) a jejím obecným cílem je co nejvíce prodloužit schopnost samostatné chůze a odvrátit či oddálit nástup druhotných komplikací.“

Kubovi jeho aktuální stav dovoluje ujít kratší vzdálenosti. Na delší přesuny využívá mechanický vozík nebo speciální kočárek. Nevyjde schody a potřebuje asistenci, pokud se chce posadit na zem a posléze se zase zvednout zpět na nohy. I přes svoje onemocnění navštěvuje společně se zdravými dětmi Waldorfskou školu Wlaštovka v Karlových Varech, kde se mu dostává individuálního přístupu. Permanentní péči Kubíčkovi zajišťuje především rodina, která se nedávno rozrostla ze čtyř členů na pět. :-)

I vy se můžete zapojit a jakýmkoli finančním darem rodině přispět na účet 286465750/0300 na péči a zdravotní pomůcky, které Kubík potřebuje. Od úterý 27. 11. do neděle 2. 12. bude navíc na facebookovém profilu Vivantisu probíhat dobročinná aukce zajímavých kousků. Výtěžek z aukce poputuje také na Kubíčkův účet. Tak pojďme společně udělat dobrou věc.

 

Pokud vám příběh o Kubíčkovi není lhostejný, pomozte nám ho rozšířit sdílením na sociálních sítích.