Co chceš, to dokážeš

Motivace, ta často chybí, abychom udělali krok vpřed a posunuli se v něčem dál. Proto vám chceme ukázat, že když člověk věří a chce, jdou dělat velké věci v každém věku. Mladá dvaadvacetiletá Simča má za sebou silný příběh a pro mnohé je velkou inspirací.  Instagram si založila pro zábavu a proto, aby motivovala lidi kolem sebe. Chtěla jim zlepšit den a ukázat, že mohou být sami sebou. Miluje sport, miluje smích a ráda předává energii a radost. ,,Jsem otevřený, bláznivý smíšek …wuííí,“ říká o sobě Síma.

Minulý rok napsala Simča knihu s názvem Duha mého života. A o čem kniha vypráví? O tématu, které se příliš často neotvírá a tím je rakovina. Příběh hrdiny, který si prožívá krušné a těžké chvíle, jako onkologický pacient po boku své přítelkyně. Přítelkyně, která se mu snaží být oporou, ale ne vždy je to jednoduché. Ostatně, to je život, že?

A proč Síma píše zrovna o této životní události? Ačkoliv ona sama nikdy nebyla onkologickou pacientkou, byla právě v roli té opory a během obtížného období volila formu psaní, jako svou terapii. Mluví o pocitech vzájemných selháních i vzchopeních, které se prolínají zároveň s pokusy o "normální" život ve všech oblastech. Pro nemocného člověka je to nesmírně obrovská lekce, ale zároveň je to lekcí i pro jeho blízké, kteří jsou bezmocní.

 

Proto Síma napsala knihu pro všechny duhové hrdiny, ať už tady na Zemi nebo v nebi a doufá, že tento příběh bude motivovat nejen nemocné, ale i zdravé. Výtěžek z prvních 500 prodaných výtisků knihy Duha mého života Simča věnovala onkologicky nemocným dětem. Za to ji patří náš velký obdiv. A i nadále by se chtěla těmto dobročinným aktivitám věnovat. Sama říká „Moje vize do budoucna je založit nadační fond Duha mého života.“

A jaké má Síma plány na rok 2019? „Život jde dál a já musím jít taky. Nerada plánuji, věci dělám spontánně, ale po tom všem bych ráda se svým novým přítelem lowcost vycestovala kamkoliv, kam nás srdce potáhne, ať už do hor nebo někam k vodě. Batůžky na záda a vzhůru do přírody. Takže můj plán pro rok 2019 je - více času na sebe, svého přítele, blízké a cestování. Aneb hurá za dobrodružstvím, wuííí," dodává Simča.

Aktivně a pozitivně

 

Síma žije sportem. Je to pro ni relaxace. Ke cvičení ji přivedla chuť sama sobě se líbit a mít se ráda. Pokud chcete i vy se cvičením začít, tak start nového roku a předsevzetí k tomu přímo vybízí. Nemusíte hned navštěvovat fitness centra nebo posilovny. Zkuste to v pohodlí domova, třeba se cvičením podle videí, jako Síma. „Když cvičím podle videí mám pocit, že se někdo “trápí“ se mnou a já se nepotím sama. :-) Vím, co dělat a na co si dát pozor. Nechám se ve cvičení vést.“ 

Sport a výživa k sobě neodmyslitelně patří. Simča jídlo miluje a ráda si na něm pochutná, ale všeho musí být s mírou. Sama si někdy dopřeje i něco nezdravého. Hlavní podle ní je, vychutnat si jídlo bez starostí a bez výčitek. 

Tip od Simči - zelené potraviny

 

Každé ráno nastartuje tělo sklenicí čisté vody a dávkou zelených potravin, jako je například chlorela, mladý ječmen, mladá pšenice a další. Ty tělu napomáhají při zvyšování odolnosti organizmu a to díky vitamínům a minerálům, které obsahují.   

Sportovkyně za dámu

 

U Simči jsme vsázeli na volnočasové kousky a udělali jsme dobře. „Jsem trochu takový kluk. :-) Nosím spíše sportovnější oblečení, ale na druhou stranu se cítím dobře i v letních šatech,“ dodává Síma. A co nosí úplně nejraději? Miluje léto a pocit, že může vyrazit jen tak na lehko v kraťasech a tílku.

Charizmatické Simče sluší ale i elegantně laděný outfit. Vyměnila tenisky za podpatky a rázem se z dívky stala dáma. Zachytit ji s vážným výrazem bylo velmi těžké, protože tím nejblyštivějším šperkem, který ji zdobí není výrazný náhrdelník, ale pozitivní úsměv, který rozdává na všechny strany.

Oblíbené kosmetické kousky

 

Při líčení Síma preferuje přirozenost, ale nebrání se ani experimentům. Má ráda, když o ni někdo pečuje. ,,Já se příliš líčit neumím, vždy jsem se snažila spíše o přirozenější Síma-zjev :-). Ale jednou za čas, když mě někdo udělá krásnější, tak jsem happy,“ říká s úsměvem na tváří Simča.  Co tedy najdeme v její kosmetické taštičce? Řasenku, linky a pudr, který zajišťuje, aby se převážně v letních měsících její pleť tolik neleskla. A nezapomeňme na její oblíbený parfém Because It´s you od Emporio Armani. O pleť pečuje hydratačními krémy nebo olejíčky. Olejíčky využívá i při regeneraci po cvičení, například na příjemnou masáž. 

Pokud vás nová fashion story inspirovala, podělte se o ni se svými přáteli na sociálních sítích.