Dvouměsíční leháro končí a je na čase zase dostat do toho života trochu řádu a jiného tempa. Ale nikdo netvrdí, že to nemůže být skvělá jízda i od prvního září do posledního června. A každý z nás tak trochu doufá, že ten nový školní rok bude něčím lepší než ten minulý. Všichni se ale shodneme, že bychom zároveň rádi vydrželi v lavicích co nejdéle a už se nikdy nemuseli učit doma v pyžamech. Přece jen si rádi oblékneme něco stylovějšího na sebe a vyrazíme mezi kamarády, do lavic i do ulic. Tak si držme pěsti…

Distančně v pyžamu nebo pěkně postaru ve školní třídě, jedno mají studijní outfity společné. Pohodlí především. Padnoucí džíny doplněné stylovou košilí uvázanou na uzel nebo rebelsky zakasanou jen tak napůl a k tomu podpatky? No jasně, že ne. Tenisky, slip-ony, jednoduše kecky, kecky, kecky... "Nazuju a jdu" obutí se rozhodně hodí v případě, že se jako vždy zapomenete při důležitém hovoru v mezipatře a na přednášku z chemie budete sprintovat rychleji než Usain Bolt. Nadčasový outfit je skvělou volbou i pro jakékoli aktivity následující po posledním denním zvonění. 

Všechny ty chytrosti, které se vám nevejdou do hlavy, protože tam zatím máte prázdninový mood, musíte v něčem nosit. A batoh je bezpochyby jasná volba. Nad všemi možnými variantami zahrnujícími tašky přes rameno, různě velké kabelky nebo tak trochu hipsterské aktovky do ruky batoh jasně vítězí nejen jako nejvhodnější řešení pro zdravá záda, ale také co do místa a uspořádání. Hodně místa na opravdu hodně důležitých, někdy i ne úplně studijních věcí. Kromě toho, že jsou batohy neuvěřitelně praktické, jsou opravdu stylové a posledních pár let jsou nezbytnou součástí každého studentského outfitu.

Není batoh jako batoh. Některý je výjimečný prostorem a spoustou nejrůznějších kapsiček a přihrádek, do jiného hravě sbalit kromě veškerého učení také notebook, svačinu pro sebe i půlku třídy a s trochou snahy i futrál na housle... Pomocí následujících otázek vás lehce navedeme tak, abyste si vybrali ten nejlepší batoh ze všech. Ten, na který nedáte dopustit, a který s vámi propluje školním rokem s naprostým přehledem.

  • Budete v batohu nosit kromě učebnic, skript a sešitů také notebook?
  • Občas si jej místo do školy vezmete na víkendový roadtrip?
  • Dáváte přednost sportovnímu vzhledu a provedení?
  • Chcete jen menší stylovku a libujete si v trendech?

Ze zdánlivě všedního outfitu vykouzlíte vyloženě mimořádný fashion zážitek naprosto jednoduše a to zvolením perfektních doplňků. Fantazii se meze nekladou a opravdu v módě je být sám sebou v tom, co nosíte. Chcete být dnes za nebojácnou rebelku, kterou nevyděsí ani přepadovka z integrálů? Sáhněte po velkých kruhových náušnicích, výraznějším náramku, chytrých hodinkách nebo si uvažte barevný šátek do vlasů. Linky protáhněte klidně až za ucho a celé to vyšperkujte výrazným parfémem.

Pokud se chcete ztratit v davu a netoužíte být středem pozornosti při zkoušení z dějepisu, minimalistické pecky do ucha, jemný řetízek na krk a jen symbolický lesk na rty bude to pravé ořechové. Nebo si od každého vyberte něco. Móda je hra, tak si ji užívejte a vylaďte si svůj školní outfit k dokonalosti podle svého. Diktátu budete mít dost o hodinách češtiny.