Sluneční paprsky nás každým dnem provázejí víc a víc a nabývají na síle. Svůj šatník už jsme oblékli do jarních barev a outfitů, ale co doplňky? Právě přichází ideální čas na to pořídit si nové sluneční brýle, které skvěle doplní náš outfit a ochrání zrak před UV zářením. I když vám slunce nevadí a nijak vám nedráždí oči, slunit se bez brýlí může náš zrak poškodit.

 

A co vlastně ty dvě magická písmenka "UV" znamenají? Jde o ultrafialové paprsky. UV záření poté můžeme rozdělit do tří složek  - UVA, UVB  a UVC. Nejnebezpečnější je UVB, kvůli kterému svůj zrak chráníme brýlemi a pokožku mažeme sluneční kosmetikou. Při výběru brýlí pokukujte po těch s označením alespoň UV 400, které by měly blokovat přibližně 99 % obou záření UVA i UVB.

 

Jaké brýle vybrat, aby co nejlépe padly k našemu tvaru obličeje?

 

 

Říká se, že protiklady se přitahují a tak je tomu i v tomto případě. Ke kulatému obličeji se hodí brýle s hranatými obroučky tzv. wayfarer. Hranaté brýle obličej opticky zeštíhlí a protáhnou. Čemu se naopak vyvarovat? Kulaté brýle tentokrát nejsou to pravé ořechové, tvar obličeje by ještě více zakulatily.

Sluneční brýle Spicoli
Akce s kódem
VANS
Sluneční brýle Spicoli
do 5.12. u vás
Polarizační brýle
BestsellerVýhodnéAkce s kódem
Meatfly
Polarizační brýle
do 5.12. u vás

 

Ptáte se, k jakému tvaru obličeje se hodí téměř všechny brýle? Tradáá, je to ten oválný :-) Vlastníte-li tento typ, jistě nám dáte za pravdu, že se k němu hodí opravdu všechny tvary obrouček i barev. Nemusíte se vyhýbat ani extravagantnějším kouskům – například úzké brýle ve stylu cat eyes jistě zaujmou nejednoho kolemjdoucího na ulici.

 

I hranatý obličej přitahuje protiklady :-) Jasnou volbou pro vás budou brýle s kulatými obroučky tzv. browline, jejichž vrchní plastové obroučky kopírují tvar obočí. Nejedná se o žádnou novinky, svoji slávu zažily už v 50. letech a pro svou oblíbenost se v poslední době opět vrací do módy. A je to dobře, co myslíte? :-) Vyřádit se můžete i v různých ornamentech a zdobeních obrouček.

 

Méně je někdy více. Nechte vyniknout krásu svého obličeje a sáhněte po jemných a méně zdobených obroučcích. Skvělým typem jsou známé pilotky. A odkud se vzal jejich název? Brýle opravdu nosili piloti, potřebovali, aby jejich oči byly chráněny před slunečními paprsky ze všech úhlů.

Zaujala vás naše inspirace plná slunečních brýlí? Sdílejte ji se svými přáteli :-)