Toužit po sametově hebké pokožce, jak ji známe ze záběrů hollywoodských celebrit v těch nejromantičtějších scénách, je naprosto normální... Zdánlivě i tak obyčejný detail, jakým jsou hladké nohy, může být totiž v danou chvíli rozhodující. A co teprve, když se blíží sezóna krátkých sukní a odhalených nohou

Vosky, cukrové pasty a depilační krémy

Klasickým žiletkám odzvonilo, dokážou totiž napáchat víc škody než užitku a výsledný efekt je všechno jen ne tak docela snový. Daleko šetrnějším a zároveň účinnějším řešením je depilace pomocí vosku, voskových pásek, cukrové pasty nebo použití depilačního krému. Všechny tyto metody totiž odstraňují chloupek i s částí chloupku pod povrchem kůže, čímž prodlužují dobu do další depilace na maximum. Jako bonus se už nikdy nepořežete... 

 

Depilace cukrovou pastou nebo voskem je v domácím prostředí docela oříšek. Nahřát vosk na optimální teplotu bez speciální vaničky nebo dostat do ruky ten správný grif při strhávání pásky (vždy proti směru růstu chloupků) chvíli trvá, ale jakmile se sladíte s oblíbeným výrobkem, budete mít výsledek raz dva :-)

Žiletky versus elektrické strojky

Přece jen jste vyznavači klasiky a výše uvedené depilační metody vás nelákají? Pak klasickou žiletku zaměňte za účinný elektrický strojek. Už dávno neplatí, že jsou holicí strojky jen výsadou mužů a jejich udržovaných strnišť.

 

Dámské holicí strojky jsou navržené tak, aby bezpečně oholily nejen nohy, ale také podpaží a intimní partie a jsou dokonale uzpůsobené pro použití na jemnou a citlivou pokožku. I přes vyšší pořizovací cenu se investice nakonec vyplatí nejen finančně, ale i z hlediska ekologie. Jednorázová holítka nejsou řešením budoucnosti…

Epilátor jen pro odvážné?

Jednou z nejzaručenějších metod pro opravdu dokonale hladké nohy je samozřejmě epilace pomocí elektrického epilátoru. Zatímco při depilaci odstraňujete hlavně viditelnou část chloupku, epilace jej zlikviduje i s kořínkem. Nebudeme si nic nalhávat, jedná se zároveň o metodu nejbolestivější a ze začátku i ne tak úplně snadnou. Ale jakmile tomu přijdete jednoduše na kloub, už jej nikdy nedáte z ruky.

 

TIP: Před epilací si dejte horkou sprchu nebo vanu, použijte peeling a pak začněte s epilací proti růstu chloupků. Ze začátku snižte rychlost epilátoru a počítejte třeba i s mírným zarudnutím pokožky v prvních hodinách po epilaci. S každou další epilací bude výsledek dokonalejší, pokožka i vy si zvyknete a postupně se zpomalí růst nových chloupků. Chce to jen vydržet.

Budiž světlo aneb IPL epilátory

V posledních letech je velkým boomem v epilaci IPL metoda neboli fotoepilace. Jedná se o pulsní světlo, které nahřeje vlasový folikul a díky tomu zničí kořínek úplně. Na tomto místě už by tak nový chloupek vyrůst neměl. Pokud jste pro IPL epilaci vhodným adeptem, nebudete si ji moct vynachválit i přes vyšší pořizovací cenu přístroje.

 

IPL epilace totiž bohužel není pro každého. Je určena pro ty, jejichž kůže je světlá a chloupky tmavé. Na šedé, zrzavé nebo blond ochlupení nezabírá. Zároveň jsou pro IPL zdravotní kontraindikace, vyhýbat by se jí měly těhotné ženy a osoby s onemocněním štítné žlázy nebo srdce. Proto pořízení IPL epilátoru raději konzultujte s odborníkem a opravdu pečlivě zvažte, zda je to pro vás ta vhodná metoda.

Kosmetika pro zklidnění a péči po holení
Zaměřeno na muže

Od břitvy k dnešním moderním holicím strojkům ušlo pánské holení opravdu velký kus cesty. Každý si tak může vybrat, která metoda mu bude vyhovovat nejvíce. Před výběrem je třeba zvážit, jaký má být výsledný efekt. Pokud chcete docílit dokonale hladké tváře, je žiletka zaručeným a rychlým způsobem.

 

Existují elektrické strojky, díky kterým docílíte hladkého oholení jako žiletkou, ale bez občasných poranění. Na rozdíl od žiletky také jejich hlavice vydrží mnohem déle pekelně ostré. Pro sexy strniště je vhodné sáhnout buď po zastřihovači nebo elektrickém holicím strojku s nástavci. A nakonec nezapomeňte na nezbytnou kosmetiku po holení.

Hawkins & Brimble
Babyliss Pro
Wahl
Další pomůcky pro holení, depilaci a epilaci