Ten správný outfit pro svatebčany

 

Představte si tu radostnou chvíli, kdy od svých blízkých obdržíte svatební oznámení. S blížícím se termínem ale pravděpodobně zjistíte, že nemáte nic vhodného na sebe. A pak začíná úmorná mise za tím nejlepším a ideálním outfitem na den D…

Svatební období je v plném proudu, proto jsme vám sepsali pár tipů, co si na svatbu obléknout a čeho se naopak vyvarovat ;-)

 

 

 

Pánové by tentokrát oblek z tanečních opravdu měli nechat pouze jako nostalgickou vzpomínku někde hluboko na dně šatní skříně a dámy zase využít skvělé příležitosti udělat si radost novými šaty či kostýmkem.

Vyhráno máte ve chvíli, kdy snoubenci na pozvánku uvedou dresscode, v lepším případě i styl, v jakém bude celé veselí probíhat. Často je celá svatba, včetně odění svatebčanů, laděna do určité barvy nebo i stylu, tak se jím určitě řiďte.

 

 

 

 

Dnes jsou trendy neformální svatby v rustikálním stylu na louce, v lese či venkovské stodole a pokud už jste na nějaké takové byli, jistě nám dáte za pravdu, že krásné lodičky na vysokém podpatku nejsou zrovna tou nejlepší volbou na travnatý porost. Při výběru obuvi mějte na paměti nejen vzhled, ale i pohodlí. Vaše chodidla vám budou vděčná. 
Výjimečné již nejsou ani outfity, ve kterých hrají hlavní roli džíny nebo conversky. Pravidla už nejsou tak striktní jako tomu bylo dříve, ale i tak nezapomínejte na zásady etikety.

 

 

 

Pokud to není výslovným přáním nevěsty a ženicha, čistě bílé šaty nechte tentokrát doma. Černá se na takovou radostnou událost také nehodí, ale pokud se jí nechcete za žádnou cenu vzdát, doplňte ji barevnými doplňky. Naopak šaty nebo kostýmek v tónech pastelových barev v odstínech béžové, růžové, lososové nebo mentolové jsou jedny z těch, po kterých byste měli sáhnout. Vhodné jsou také něžné, květinové vzory. A jaké jsou ty nejvíce trendy svatební barvy roku 2019? Šalvějově zelená, starorůžová, šedo-modrá, ostružinová a oranžové tóny západu slunce.

 

Většinou už podle oznámení poznáte, v jakém bude svatba stylu. Pokud je oznámení na přírodním papíru, očekávat můžete pravděpodobně přírodní nebo boho svatbu. S výběrem vhodného outfitu se můžete více odvázat, často zde pánové volí oblek bez motýlka či kravaty, případně chinos doplněné košilí. Dámy naopak méně formálnější střihy a materiály sukní, koktejlek nebo dlouhých šatů.

 

 

 

 

 

Pokud obdržíte oznámení naopak hodně zdobené v tónech zlaté, stříbrné, nebo dokonce ozdobeno kamínky či perličkami, očekávat můžete honosnou událost. Zde nezapomínejte oblek doplnit kravatou či motýlkem. Pokud uvidíte poznámku „dresscode blacktie“, je to jasný signál k tomu sáhnout v případě pánů po smokingu a u dam po dlouhých nebo koktejlových šatech ze zdobených materiálů, jako je např. krajka nebo šifon.

 

 

 

 

Pokud jste pozváni na církevní svatbu, odhalená ramena a hluboké výstřihy tentokrát nebudou tou ideální volbou.

Nezapomínejte outfit doladit vhodnými doplňky. Na drobné nezbytnosti skvěle poslouží psaníčko, které ideálně slaďte s odstínem bot.
Zapomínat bychom neměli ani na šperky. Vsadit můžete na výraznější náhrdelník či náušnice. K pánskému obleku neodmyslitelně patří luxusní hodinky, ideálně analogové ve zlatém či stříbrném provedení. Jemné hodinky krásně doladí outfít dámám.

 

 

A malá rada na závěr: Každá svatba je originální a jiná. Pokud si tedy nejste jisti, jaký outfit zvolit, poraďte se s ženichem a nevěstou. Protože kdo jiný by vám měl říci co se na jejich svatbě sluší a patří, než oni sami?

Oblíbené kousky: