Venku přituhuje. S ochlazením máme naučené v šatnách prohodit letní garderobu za tu vyteplenou. Šaty, sukně, kraťasy, vše musí stranou, aby bylo místo na všechny ty kalhoty, svetry a roláky. Tady bychom to ale rádi zastavili. Neukvapujte se. Změna data v kalendáři není ničím jiným než signálem, že si můžeme dovolit obléct daleko více doplňků a vrstev oblíbených kousků.

A šaty prostě nejsou jen na léto. Své o tom ví ambasadorka říjnových inspirací Bára Kubíčková aka Barušminky.

Babí léto je boží. Vedra, která dokáží být místy až nepříjemná, odvál první podzimní fujavec. Listí se barví do té nejkrásnější barevné palety roku a chladná rána střídají příjemně slunečná odpoledne. Ideální počasí na romantické procházky a výlety, které můžete zakončit šálkem čaje nebo i něčeho trochu lepšího. 

Šaty s volánky a krajkou vypadají na první pohled vyloženě letně, ale stačí je doplnit o vyšší kotníčkové boty, pásek a křivák a hned je z nich kousek jako stvořený pro první podzimní dny. Konkrétně tyto dlouhé šaty jsme s Bárou nazvali pracovně "doktorka Quinnová" a čekali jsme, jak jí padnou. Výsledek 10 z 10.

Milujeme doplňky. Od kabelky po parfém, to už se o nás ví. A Bára to má stejně. Právě doplňky promění každý basic kousek tak, jak byste to někdy ani nečekali. Vezměte jednoduché bílé šaty a jednou k nim oblečte křivák, kabelku a kozačky a outfit do práce nebo na schůzku je na světě. Džínová bunda, batůžek a tenisky a jde se na kávu s kamarádkou. A sako, lodičky a business kabelka vás dokonale vyzbrojí na obchodní schůzku. 

Báru Kubíčkovou není třeba dlouze představovat. Je to taková naše srdcovka, už jsme spolu leccos zažili... Ačkoli se nejlépe cítí ve streetovém a sportovním oblečení, šaty jí baví a každý rok pořizuje několik nových modelů. Ve sportovnějším duchu je Barče na míru poskládaný komplet ze sportovně střižených pohodlných šatů s teniskami a batůžkem. Z výsledného looku pohoda přímo sálá a my doufáme, že bude ještě hodně takových dnů, kdy budeme ukazovat nohy…

Děkujeme Báře za inspiraci a také areálu Farní dvůr v Uhřínově za perfektní a krásné zázemí. Sledujte profil @svatba_na_horach na instagramu.