Muži v černém: Inspirace barvou, která burcuje svět

Black Friday nás inspiruje nejen v nákupech. Původně americký svátek je už od roku 2005 symbolem všech milovníků shoppingu a z pochopitelných důvodů na něj nedají dopustit ani obchodníci. Jeho barva symbolizuje černá čísla, kterých si každý podnikatel přeje dosáhnout. V černé barvě ostatně najdeme neobyčejnou sílu. Přitom technicky o barvu vůbec nejde: černá je to, co vidíme, když objekt absorbuje všechny viditelné vlnové délky. Možná právě díky tomu vyniká jedinečnými vizuálními schopnostmi a pokud chceme svět zvednout ze židle, nejčastěji saháme právě po černé. Černou oblékali beatníci, nosí je gothici i hnutí emo. Přitom na ní není nic, co by nutně znamenalo protest nebo negativitu. V mnoha kulturách symbolizuje smutek, stejně tak ale eleganci a erotiku. Ponořte se s námi do mystiky černého odstínu a poznejte fenomén, který sluší všem barvám pleti i každému životnímu stylu. Na zoubek černé jsme se podívali s Jirkou z Buzen v akci.

Černá barva je pozoruhodná tím, že vyniká výrazností, aniž by zastínila svého nositele. Právě naopak. Podtrhne osobnost, sjednotí křivky a rozzáří toho, kdo ji obleče. Do sportovního outfitu přidá špetku nonšalantního šmrncu, a proto na ni milovníci funkčnosti a pohodlí nedají dopustit. K černým teplákům oblečte značkovou mikinu, teplý prošívaný kabát a přes ramena přehoďte praktickou ledvinku. Na nohy nesmrtelné sneakers, na hlavu kulicha a vyrazte za dobrodružstvím.

V roce 1926 se malé černé dostaly na obálku Vogue, který je nazval „Fordem“ ženského šatníku. Černá barva ale oslnila také muže a kavárny i charleston kluby od Broadwaye po Paříž se oblékly do černých smokingů. Dodnes pánská černá elegance nevyšla z módy. K černým kalhotám, polobotkám a kožené brašně oblečte dlouhý kabát a doplňte outfit kostkovanou šálou. Budete za gentlemana, ať už vás čeká porada, rande nebo lekce charlestonu.
 

Pánská šála
Akce s kódem
Art of Polo
Pánská šála
zítra u vás
Módní ocelový prsten Elan DW0040010
Až -44 %Výprodej
Daniel Wellington
Módní ocelový prsten Elan DW0040010
zítra u vás

Říká se, že černá oficiálně ovládla módu až s malými černými šaty od Coco Chanel a díky prvním filmům, které ukázaly úplně nový svět plný filmových hvězd a zábavy, ale – aniž by snad přímo chtěly – ten svět byl černobílý.  I po sto letech móda černou zbožňuje a konkrétně moderní street styl si ji (kromě šedé) patřičně hýčká. Přesvědčte se o tom, že to dělá dobře a vyneste černé džíny, mikinu, stylovou košili a ledvinku, kterou už zase máme všichni rádi.

Pánská mikina
VýhodnéAkce s kódem
VANS
Pánská mikina
zítra u vás