Sezóna plesů a večírků je v plném v proudu. Pokud i vás čeká letos významná událost, na kterou by se hodil pěkný make-up, nepřepínejte a čtěte dál. :) Hlavně při čtení této inspirace nezapomínejte, že make-up není povinnost, ale zábava. Takže si na ten váš velký večer udělejte na sebe čas a pohrajte si se šminkami.

 

Bez základu se to neobejde. Pokud chcete, aby make-up vydržel, ohraničte celý proces dvěma kroky – začněte bází pod make-up a celý proces líčení zakončete fixačním sprejem. Tyto dvě hranice potom vyplňte tolika produkty, kolika jen chcete. Při volbě make-upu dbejte na správný odstín a podtón a dejte si opravdu načas s jeho zapracováváním. A především ho zapracujte i do oblasti krku a klidně i dekoltu, pokud máte šaty s pořádným výstřihem. Když vše pořádně zapudrujete a zafixujete sprejem, celý večer se ani nehne.

 

Nepodceňujte ani sílu konturovánítvářenky a rozjasňovače. Pokud v osudný večer stanete před objektivy fotoaparátů, mohlo by se stát, že bez nich budete na fotce s bleskem vypadat jako duch. Trochu rozjasňovače můžete přidat také do dekoltu, na ramena a paže.

 

A rtěnka? Pokud se vám bude hodit k šatům a líčení očí, zvolte klidně zelenou. Pokud se ale ve výrazné rtěnce necítíte, nesmrtelná nude nebo lesk na rty budou také k nakousnutí.

Takzvané „nahé líčení“ je pro všechny z vás, které se chystáte na důležitou událost, ale make-up není vaším denním chlebem. Zvládnete ho levou zadní. A pokud si nevěříte, tak my vám věříme. :) Základem každého líčení je trénink. Ani ta nejlepší vizážistka neuměla všechno hned a skvěle. Mějte lehkou ruku a loket si u přesných tahů opřete třeba o stůl, ať se mrška neklepe a nezkomplikuje vám situaci.

 

- Začněte středně hnědým matným stínem v záhybu oka (nebo kousek nad ním, pokud máte spíše zapadlejší oči). Ten bude vaším nejlepším kámošem, který propojí prostor pod obočím s líčením na víčku.

Do vnějšího koutku si ve tvaru písmena V naneste tmavší matnou hnědou a krouživými pohyby ji zapracujte na oku tak, aby se ztratila do stínu předchozího.

- Tím by vám měl vzniknout prostor zhruba v prvních dvou třetinách pohyblivého víčka. Sem patří stín dle vašeho gusta – matný, třpytivý, světlý, tmavý. Volba je na vás.

 

 

Ke každé přípravě na společenskou akci patří i úprava vašich kadeří. Nejjednodušší cestou je vlasy natočit pomocí kulmy nebo žehličky, kterou máme doma snad všechny. S natočenými vlasy se totiž kouzlí mnohem lépe. :)

 

Před samotnou úpravou ale určitě nezapomeňte na ochranu před teplem. Každou vlnu pak po natočení chvilku přidržte a zafixujte lakem na vlasy. Až budete mí hlavu plnou kudrlin, pročešte vlasy a finální výsledek znovu přestříkejte lakem, aby váš účes vydržel až do rána. Pak už je na vás, jestli si budete užívat vlající natočenou hřívu nebo vlasy spletete do copu, drdolu nebo zůstanete někde na půl cesty.

 

 

A teď trošku přitvrdíme. :) Pokud je pro vás nude líčení nuda, ztmavte vnější koutek, na pohyblivé víčko přidejte třpytky a linii řas zvýrazněte černou linkou. A voilà, z líčení, které je vhodné i na den se rázem promění ve večerní make-up.

 

Pokud si lámete hlavu s tím, jaký make-up by se nejlépe hodil k vaší róbě, máme pro vás tip. Využijte kouzlo jedné barvy a zkuste monochromatické líčení. Trendy look tón v tónu odkazuje na vracející se devadesátá a nultá léta. Klíčem k dokonalému mono líčení je využívat u očních stínů, tvářenky i rtěnky odstíny z jedné barevné rodiny. V našem případě jsme tak líčení ladili k starorůžové barvě šatů, které můžete uvázat mnoha způsoby a překvapit tak pokaždé novým modelem.

 

Pak už stačí váš outfit doladit stylovými a blyštivými doplňky a můžete vyrazit do víru noci. Tak si užijte příjemnou zábavu a kouzelnou atmosféru oslnivých zimních večerů. :)

 

Inspirovali jsme vás? Pošlete to dál a podělte se o kosmetické tipy i se svými přáteli.