Mít krásnou a bezchybnou pleť je snem snad každé ženy (a mnohdy i mužů). Ale ať chceme nebo ne, dříve či později ji začnou protkávat vrásky.

 

Kosmetika pro zralou pleť

 

 

S přibývajícím věkem struktura pleti slábne a látek, které pleť udržují pevnou a vypnutou, ubývá. Nejdříve se začnou objevovat jemné linky, které se dříve či později začnou prohlubovat a vznikají tak vrásky. S postupem času je přirozeným jevem i úbytek kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, které pleť udržují hladkou a pevnou.

 

Svou roli zde hraje také genetika, ale i vnější faktory. Vystavování se silnému slunečnímu záření bez UV filtru, kouření nebo dehydratace - to vše se nám může doslova vepsat do tváře.

 

 

Rozeznáváme hned několik typů vrásek. Těmi nejznámějšími jsou mimické vrásky, které nám připomínají všechny naše radosti, ale i trápení. Vznikají z úsměvu či zamračení a vytvoří na daném místě linku. Těm na čele se můžeme vyhnout tak, že se přestaneme mračit, vyvarujeme se stresu a budeme se chránit před slunečním zářením.

 

Dehydratace jak v důsledku nedostatečného příjmu tekutin, tak i při nedostatečné vnější péči, je doslova magnetem pro vznik dalších a dalších nežádoucích linek na naší kůži.

Kosmetika Payot

 

Někdo zkouší osvědčené babské rady, doplňky stravy a obličejové cviky, jiní zkouší vymoženosti dnešní doby. Plastická chirurgie, ale i kosmetický průmysl dokáže plnit přání v honu za vypnutou pletí a každý si tak může vybrat ten nejlepší způsob, jak s vráskami zatočit.

 

 

 

 

Jak se říká co se v mládí naučíš… Zvykněte si na pravidelnou péči o svoji pleť, protože vám bude za pár let vděčná. Ve druhé dekádě si vystačíte s minimem kosmetických přípravků, ale hydratační krém je základ.

 

 

Nebojte, ještě není nic ztraceno. Stále nezapomínejte na svůj oblíbený hydratační krém. Už ale nastává čas pořídit mu pomocníky, které budou například s koenzymem Q10, kyselinou hyaluronovou nebo vitamínem C. Nezapomínejte ani na pravidelný peeling. A jako odměnu si dopřejte relax s vyživující maskou, která sedne k vašemu typu pleti.

 

 

 

A je to tady. Kontury vašeho obličeje již nejsou tak pevné, pleť ztrácí svůj objem a obličejové svalstvo ochabuje. Svoji kosmetickou sbírku rozšiřte o sérum, které bude ruku v ruce s hydratačním krémem pečovat o vaši pleť. Tentokrát už ale sáhněte po krémech, které pleť zpevní. Pravidelný peeling i regenerační masky jsou samozřejmostí. Příjemným pomocníkem vám můžou být také obličejové masáže. Opravdový relax a hýčkání zažijete v kosmetickém salonu, ale rutinní péči si můžete menší obličejovou masáží zpříjemnit i sama.

 

 

Kontrolka s názvem „Intenzivní péče“ už blíká jako o závod. V náročném období menopauzy se proces stárnutí urychlí a nevynechá z toho ani naši pokožku. Vrásky přibývají, jsou hlubší, pružnost pleti se vytrácí a navíc je pokožka tenká a křehká. Dopřávejte si pravidelnou péči a udělejte z povinností příjemný relaxační rituál.