Devadesátky jsou zpět a s nimi se vrátily i ledvinky. Svůj comeback odstartovaly ledvinky před dvěma lety a od té doby ji kolem pasu nebo přes rameno přehodil snad každý. A jestli jste se k tomu vy ještě neodhodlali, tak vám dáme pár tipů, jak na to.

 

 

 

 

 

 

Pokud jste zažili devadesátky, tak se s vámi klidně vsadíme, že jste ledvinku na tento způsob už na sobě měli. Připnutá ledvinka kolem pasu je nejen praktická, ale také může napomoct ke zdůraznění vašich křivek. Není totiž důležité, jestli ji připnete výš nebo níž k bokům a hrát si můžete i s tím, jestli ji nechat vpředu nebo přesunout na záda.

 

Ledvinka kolem těla dá tak perfektně vyniknout vašemu pasu a můžete ji kombinovat s šaty i oversize kabáty. Funguje vlastně jako náhrada opasku, čímž vašemu outiftu dodá dokonalou siluetu. A co dělat pokud je popruh ledvinky delší? Využijte toho. Obmotejte si ledvinku kolem pasu dvakrát a udělejte tak zase zcela jiný dojem.

 

Dejte si ale pozor, abyste při tomto způsobu nošení nevypadali jako vystřižení z 90. let. Ledvinku, která vám zůstala ve skříni z minulého tisíciletí, raději vyměňte za současnější kousek.

 

 

 

 

Stejně jako jakoukoliv jinou kabelku, tak i ledvinku můžete nosit jen tak v ruce. Chápeme, že takový způsob může být někdy trošku otravný a nepohodlný, ale jednou to zkuste a uvidíte, že tak váš outfit bude vyzařovat zcela jinou energii – uvolněnější, ležérnější, ale šik. :)

 

Pokud vám už neustálé držení ledvinky v ruce bude vážně nepříjemné, využijte to, že je tak variabilní a můžete to lehce změnit. Kdybyste ale chtěli využít kontrastu nošení ledvinky, jakoby to byla kabelka, přehoďte ji přes jedno rameno. Tak byste si také na ledvinku mohli nejsnáze zvyknout, pokud máte pořád pocit, že ladí jen k šusťákové soupravě a ponožkám v trekových sandálech.

 

Dneska už najdete ledvinky, které jsou elegantnější a mnohem ženštější. Co se týče materíálu, tak nešlápnete vedle, když sáhnete po kožené nebo koženkové ledvince. Z celé barevné palety letí samozřejmě nejvíc černá a jiné neutrální barvy. Pokud ale seberete odvahu, nebojte se ani trendy červené a zazáříte.

 

 

 

 

 

Pokud máte svoji oblíbenou fashion blogerku, tak věříme, že i na jejím Instagramu najdete alespoň jednu fotku s ledvinkou přes rameno nebo crossbody. Tak se v devadesátkách ledvinky rozhodně nenosily a právě tím dostal tento zrecyklovaný trend zcela novou fazónu a posunul se na přehlídková mola i do šatníků těch nejstylovějších módních ikon.

 

Takto nošená ledvinka má několik výhod. Nepřekáží vám tolik, jako klasická kabelka, vše máte hned po ruce a zaručíme vám, že s ní budete vypadat vážně stylově.

 

To, že vám ledvinka zaručí volné ruce, je její nesporná výhoda. To byste se divili, jak taková maličkost dokáže změnit třeba postoj vašeho těla. :) Zároveň je při této variantě nošení vážně pohodlné to, že pokud si chcete z ledvinky cokoliv vyndat, nemusíte ji, narozdíl od batohu nebo kabelky, vůbec sundavat.

Kam je nosit?

 

 

Díky tomu, že narazíte na ledvinky různých stylů a provedení, můžete je vynést opravdu kamkoliv.

 

Vetší sportovní ledvinky se hodí na výlet či procházku se psem. Menší elegantní kožená ledvinka, do které se vám vejdou klíče, mobil a platební karta, bude váš nejlepší parťák na párty nebo na kávu s kamarádkou. Pokud jste ale fanouškem velkých kabelek, nezoufejte. Aktuálně letí ledvinky v maxi velikosti, kam se vám vejde skoro celý váš život.

 

 

 

 

Tip pro milovnice minikabelek

 

Prošmejděte svůj šatník a podívejte se, jestli by některou z vašich mini kabelek nebylo možné navléknout na pásek a nosit ji jako ledvinku. Pokud žádnou takovou doma nenajdete, podobné 2v1 se dají i koupit. Podle nálady a příležitosti tak můžete tu samou kabelku nosit i jako ledvinku.

Ty nejstylovější ledvinky

 

Tak co? Už si troufáte a dáte ledvinkám šanci? Podívejte se, jaké stylové ledvinky můžete najít právě u nás.