Někdy se to prostě stane. Ve vánočním shonu nestíháte a na někoho z blízkých zapomenete… Nebo si tak dlouho lámete hlavu s tím, co pod stromeček nadělit, až do Štědrého dne zbývá jen několik málo dní a vám už tak trochu teče do sněhulí. Nezoufejte a objednejte elektronický dárkový poukaz. Za 5 minut ho máte v mailu, vytisknete ho a "no stress". Dárkový poukaz ale nemusí být nutně nouzovka. Darujete tak svým nejbližším svobodné rozhodování, aby si vybrali to, co opravdu chtějí. :)

 

 

Máte v sobě trochu šibalství? Pak si poshánějte několik krabiček od největší po nejmenší a zabalte to tzv. „na Bábušku“. Uvnitř poslední krabice ale nemusí být poukaz samotný, ale třeba mapa, souřadnice nebo první úkol připravené bojovky, který pomůže poklad najít. Takový způsob darování nepotěší jen vaše ratolesti, ale skvěle se při něm pobaví i dospěláci. Co třeba ho ukrýt do schránky? To je jakoby vám ho Ježíšek poslal poštou.

Ozdobte jím vánoční stromeček

 

Vytištěný poukaz můžete složit jako origami a zavěsit na stromeček mezi ostatní ozdobičky. Stačí pak pronést větu o tom, že jeden z dárků je schovaný a než začne Popelka, budete mít o zábavu postaráno. Skládejte a hrajte si.

 

A jestli nejste origami mágové, vystřihněte z poukazu trojúhelník, poskládejte jej jako harmoniku a napíchněte ho na špejli jako stromeček. Když na něj přilepíte hvězdu z celofánu od bonbonu, nebude to mít chybu.

 

Pokud nechcete, aby bylo na první dobrou jasné, že se jedná o poukaz, přidejte ho k jinému a třeba praktickému dárku. Co kdybyste ho ukryli do balíku plného ponožek. Praktický dárek tak bude mít rázem o kapku větší šmrnc.

 

A co takový vzkaz v láhvi? Stačí obyčejná skleněná lahev. Buď do ní jen poukaz srolujte, zadělejte korkovým špuntem od vína a máte hotovo, nebo si s tím vyhrajte. Láhev můžete naplnit pískem nebo mušlemi od moře a dopsat na něj, že je to třeba na plavky nebo na jiné kousky na vaši společnou dovolenou.

Co když máte jen černobílou tiskárnu?

 

Nezoufejte. Barevný poukaz vytištěný černobíle sice nevypadá zrovna reprezentativně, ale můžete si ho upravit tak, aby se dal po vytisknutí vybarvit. Vybarvěte ho sami anebo darujte k poukazu i pastelky, ať si obdarovaný užije chvilku kreativity sám.

A co dělat bez tiskárny?

 

Nemáte tiskárnu? Nechte si zaslat elektronický dárkový poukaz do mailu, připravte si přeposlání na toho, komu chcete poukaz nadělit, a připravte mu pod stromečkem třeba hádanku nebo křížovku. Tajenka pak odhalí, že se má podívat do své mailové schránky a vy email potají odešlete, když se bude trápit se zadáním, které vymyslíte.

 

Takový dárkový poukaz nemusí být nutně nouzovka. Vdechněte mu osobitost právě tím, jak jej darujete. A ušetřete si trochu toho vánočního masakru.

 

Krásné Vánoce plné inspirace <3

 

Dárkové poukazy