O pravé lásce, která vše překoná

Ležérně, ale elegantně na cestách

Neustále v pohybu

Marek a Lenka neustále někde poletují. Na dlouhé cesty a hodiny v letadle mají rádi pohodlné, ale zároveň elegantní oblečení, ve kterém se cítí skvěle. Jejich cesty jsou převážně pracovní. Marek říká, že na palubě letadla se cítí sám sebou. Těší se na konverzace s lidmi z jiných zemí a kultur, při kterých si často potvrdí, v jaké krásné a bezpečné zemi žijeme a jak se máme dobře.

Perly jsou jejich posláním

Cestují po celém světě a vybírají sami kousek po kousku pravé perly přímo na perlových farmách, aby z nich pak mohli vyrábět ty nejúžasnější perlové šperky, jaké si jen můžete představit. Každá perla projde pečlivým výběrem a poté ruční výrobou až k finálnímu vymazlenému šperku, do kterého oba vkládají nejen své nápady a umělecké cítění, ale také optimismus a lásku, se kterou ke svému poslání přistupují.

Nejlépe jim to ladí spolu

 

Marek má nejraději smart casual outfit. Překvapil nás svou zálibou v barevných kalhotách a sladěných botách, která není u českých mužů běžná. Marek ale není typicky českým mužem. Učaroval nám svým francouzským šarmem a skvělou italskou kávou, kterou s láskou chystá každé návštěvě v ateliéru.

Inspiruje svým vzhledem i duší

I když pracují doma, dodržují dress code

 

Matouškovi mají svůj ateliér přímo u sebe doma. Do práce to tak mají jen několik kroků. Někoho by to mohlo svádět k celodennímu pobytu v pyžamu nebo županu. Lenka s Markem si proto hned od začátku nastavili, že ačkoli jsou v domácím prostředí, oblékají se stejně, jako když čekají návštěvu nebo jdou na schůzku.

 

„Člověk si uvědomí, jak je to, co má na sobě, důležité i pro osobní sebekázeň a pracovní morálku. Když jste v domácím a ještě doma, nemůžete se na práci dostatečně koncentrovat.“

Živit se tím, co vás baví, je jeden z největších životních úspěchů.

Lence se ve 24 letech obrátil život naruby. Diagnostikovali jí roztroušenou sklerózu. Musela odejít ze školy, kde učila. Myslela si, že tak přišla o své vysněné povolání. Mezi dětmi se cítila skvěle… Netušila ale, že na ni skutečný dream job teprve čeká.

„Tím, co teď dělám, jsem naprosto nadšená a pohlcená.“

I Marek opustil korporátní business. Oprostil se od života v kanceláři, pomáhá své ženě tvořit krásné šperky, které dělají radost, potkává milé lidi a ještě díky práci cestuje. A protože tráví na palubě letadla poměrně hodně času, vzali jsme je oba, aby si v leteckém trenažéru vyzkoušeli, jaké to je pilotovat letadlo :-)

Jako z reklamy na štěstí a lásku

Lence je nejlépe, když se směje se svým mužem a je jim fajn. Nehádají se. Překonali spolu takové strasti, které by jiné páry možná ani neustály. Je to naopak spojilo ještě víc. Na o tázku, co považuje za svůj největší životní úspěch Marek napsal, že mimo zvládnutí těžkých životních situací to, že do těch tanečních tenkrát šel a mohl tak poznat Lenku, svou budoucí manželku...

Pravá láska, jakou známe z filmů. Tak si připadáte, když s nimi strávíte byť jen velmi krátký čas. Manželé, kteří jsou krásní vzhledem i povahou. Nejde je nemilovat a nejde se jimi neinspirovat. Děkujeme Lence i Markovi za překrásný den v jejich společnosti a za to, že se staly nejen hvězdami naší Fashion story, ale také našich srdcí…

Backstage aneb s Lenkou a Markem na palubě letadla i v ateliéru při práci

V leteckém trenažéru si Marek vyzkoušel, jak náročnou práci má pilot osobního letadla. Usedl do kokpitu Airbusu a vznesl se s námi do výšky 11 km. Naštěstí jen jako, byť na první let to nebylo podle slov kapitána vůbec špatné… :-) Podívali jsme se s nimi nejen na letiště, ale také do jejich překrásného soukromého ateliéru, kde nám Lenka vyprávěla o tom, jak se rodí šperky z perel, které nosí reportérky zpravodajství ČT nebo i tom, jaké to je, vyrobit brož pro Madeleine Albright