Šťastné a stylové

 

Vánoce by měly být časem klidu a míru. Záměrně píšeme "měly by být". V posledních letech se totiž vytrácí to pravé vánoční kouzlo, které z tohoto svátku dělá výjimečnou událost. Může za to stres, spěch, honba za těmi nejdokonalejšími dárky...

 

Zastavte se, nalaďte se na vánoční notu a inspirujte se. Letošní Vánoce si pojďte prostě užít...

Na Ježíška můžete čekat v šatech

Ten největší vánoční poklad

 

...se skrývá v každé nezapomenutelné chvilce s vaší rodinou. Ať už trávíte Vánoce sami s partnerem, s dětmi nebo se u vás schází hned několik generací vaší rozvětvené rodiny, užijte si je. Oblečte si na sebe něco výjimečného, něco, v čem se cítíte skvěle. Prostě to, v čem vám to bude slušet.

 

Nevadí, že jsou za oknem "Vánoce na blátě" nebo závěje sněhu. Zkuste třeba šaty. Budete zářit víc než všechna světýlka na stromečku dohromady. Na vánočních fotkách vám to bude neskonale slušet a i po letech si to budete ráda připomínat.

Nezapomenutelné vůně

Co by to bylo za Vánoce bez vůní. Na stole hoří vánoční svíčka, všude voní jehličí a vanilkové rohlíčky. A vy voníte svým oblíbených parfémem, který používáte už roky a nedovedete si bez něj svůj život představit. Ta vůně se součást vás samé. Už pomalu dochází, a tak tajně doufáte, že v jednom z těch balíčků pod stromečkem na vás čeká nová lahvička...

Maminky o Vánocích září štěstím

Miluje hodinky a kvalitní svetry

 

Když jste mu letos sháněla dárek, přemýšlela jste trochu jinak. Samozřejmě mu koupíte svetr a šálu, prorože bez toho by nebyly Vánoce. Ale ten hlavní dárek by mu měl říct, jak moc máte ráda každou volnou chvilku s ním. A o to víc si je užíváte, protože jich je čím dál tím méně. Proto jste zvolila hodinky. Protože čas s ním je pro vás tím nejlepším dárkem.

I muži mají rádi Vánoce

 

Strojit se na večer do "svátečního" se vám moc nechce, zvlášť když si představíte, jak budete celý čas trávit v obleku. Zapomeňte na formality. Je to večer s rodinou, tak i slavnostní oblečení může být pohodlné. A vezměte si klidně džíny, protože až budete v kleče zkoušet se synem nové závoďáky od Ježíška, kalhoty od obleku by to nemusely vydržet :-)

Prarodičům to ladí i po letech

 

Celý rok se těšíte na Vánoce s rodinou. Vidět rozzářené oči vnoučat je snad to nejhezčí, co můžete jako prarodiče zažít. Nezapomeňte ani sami na sebe a připravte se na večer. Slaďte se spolu tak, jak to umíte jen vy dva, a uvidíte, že ani na vás Ježíšek letost nezapomněl...

Střevíčky jako z oříšku

Která holka, ať už malá nebo velká, by nemilovala boty a lodičky zvláště... Už když jste dceru vodila ze školky, zastavovala se s vámi před výlohou obuvi a toužila po zářivých lakovkách. A to se nezměnilo, i když trochu povyrostla...

Nezapomenutelné dárky jsou od babiček

 

Jste babičkou, která peče ty nejlepší koláče na světě, ráda trávíte každou volnou chvilku s vnoučaty a celou rodinou, ale ráda se také věnujete čas od času sama sobě. Ráda si pořizujete elegantní kousky na sebe. A se stejným glancem vybíráte dárky pro své blízké, se kterými se vždy  skvěle trefíte.

Teplo rodinného krbu není klišé

 

Na Vánocích je spousta krásných věcí. Ale nejkrásnější je bezesporu ta rodinná pohoda, která zavládne chvíli po tom, co se rozbalí poslední dárek. Všichni odpočívají u pohádek, a zatímco Libuška Šafránková rozlouskává další oříšek, vy víte, že tohle je ten moment, za který všechna ta práce a trocha předvánočního shonu stála. Štěstí, pohoda, teplo rodinného krbu. To není klišé, to jsou Vánoce, jak je máte rádi.

Děda je borec

 

Na první pohled by se mohlo zdát, že chvilku po tom, co se děda postará o kapra a zasadí stromek do stojanu, jeho vánoční povinnosti končí a čeká ho už jen neomezená konzulace salátu, chlebíčků a cukroví. Dědova role je ale více než podstatná. Děda je ten, který odvede nedočkavé děti na odpolední procházku, aby mohla maminka s babičkou nachystat ty nezapomenutelné Vánoce. Večer pak neúnavně testuje všechny nové dárky společně s vnoučaty :-)

Podělte se o inspiraci