vivantis - internetové obchody

Skupina e-shopů Vivantis získala partnera pro další rozvoj. Vstoupil do ní E-commerce Holding - 2014-12-01

Vivantis získal nového partnera v podobě E-commerce Holdingu, spoluvlastněného skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta a společností Czech Media Invest, Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Společnost Vivantis nadále povede Martin Rozhoň. E-commerce Holding se aktivně zapojí do provozu společnosti.

Společnost Vivantis během své třináctileté historie stála, zejména v posledních letech, několikrát před nabídkou odkoupení nebo vstupu nového partnera. Přijmout se jí ale rozhodla až nyní: „Na potenciálního partnera jsme měli vysoké nároky, chtěli jsme, aby přinesl nové možnosti růstu, synergie a podpořil náš plán vstupu na zahraniční trhy. Tuto kombinaci jsme našli až u E-commerce Holdingu. Věřím, že společně se nám podaří dosáhnout nastavených cílů a dostat Vivantis do nové etapy," říká Martin Rozhoň, předseda představenstva Vivantisu, který bude firmu řídit i nadále.

E-commerce Holding, spoluvlastněný skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta a společností Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, vidí přínosy ve dvou rovinách: „Jednak je to pro nás skvělá příležitost jak rozšířit portfolio o e-shopy ze segmentu životního stylu. Současně jsem přesvědčený, že máme k dispozici tým a know-how, které Vivantisu rozhodně pomohou posílit pozici," říká Jan Jírovec, CEO v E-commerce Holding, který zastává i roli výkonného šéfa skupiny Rockaway, a současně se stává i novým členem představenstva společnosti Vivantis.

Společným cílem nových partnerů je vybudování pozice jedničky pro segment fashion/lifestyle a budování samostatné značky Vivantis. „Půjde nám hlavně o zvýšení efektivity u klíčových aktivit a expanzi na Slovensko a do dalších zemí," říká Martin Rozhoň. Právě vyšší efektivita by měla být výsledkem partnerství s E-commerce Holding: „Pro e-shopy v našem portfoliu využíváme sdílení klíčových aktivit, což zásadním způsobem zvyšuje efektivitu. Stejně bude vypadat i spolupráce s Vivantisem," vysvětluje Jan Jírovec z E-commerce Holdingu.

Výše transakce není veřejná a obě strany se dohodly, že ji nebudou uvádět.

Co od sebe nový partneři navzájem očekávají?

Martin Rozhoň, Vivantis:
„Věřím, že E-Commerce Holding nám poskytne širokou škálu synergií pro skokový růst Vivantisu v ČR i zahraničí. Konkrétní přínosy vidím od sdílení know-how ve všech oblastech, přes společné marketingové aktivity, crossell v rámci skupiny, provozní úspory přes financování dalšího růstu."

Jan Jírovec, E-Commerce Holding:
„Martin má můj respekt jako člověk, který dokázal vybudovat síť e-shopů, která patří mezi top hráče našeho trhu a dokázal to sám bez zázemí velkých společností nebo investorů v zádech."

O společnosti VIVANTIS
Obrat společnosti Vivantis, která provozuje specializované e-shopy: Krasa.cz, Parfemy.cz, Prozdravi.cz, Hodinky.cz, Sperky.cz a Modnidoplnky.cz, loni dosáhl bezmála půl miliardy korun, díky čemuž Vivantis patří do top10 hráčů české e-commerce. V roce 2014 expandovala na slovenský trh s projektem Vivantis.sk zahrnujícím celé portfolio 40 000 produktů. Za dobu své 14 leté existence získala přes 1 MIL zákazníků. Dle nezávislého nákupního rádce Heureka.cz by 98 % z více než 88 tisíc hodnotících zákazníků doporučilo internetové obchody VIVANTIS svým známým.

O společnosti E-commerce Holding
E-commerce Holding představuje síť specializovaných e-shopů, která disponuje více než 1,5 mil zákazníků. K internetovým obchodům se sportovním vybavením Sporty.cz a Snowboards.cz nedávno přibyly i nákupní klub BigBrands.cz a e-shop s dětským zbožím Proděti.cz. E-commerce Holding oznámil i plán vstupu do online prodeje potravin, projekt s tímto zaměřením bude spouštět během příštího roku. E-commerce Holding představuje klíčovou aktivitu skupiny Rockaway, do které nedávno vstoupil Daniel Křetínský a Patrik Tkáč prostřednictvím společnosti Czech Media Invest.

O společnosti Czech Media Invest
Společnost vznikla za účelem nákupu společnosti CZECH NEWS CENTER (dříve Ringier Axel Springer CZ) a v současnosti je jejím jediným akcionářem. CZECH NEWS CENTER a. s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím tištěných a online médií oslovuje téměř šest miliónů čtenářů. CZECH NEWS CENTER a. s. nabízí široké portfolio tištěných deníků, časopisů, ale i online magazínů, webových projektů, aplikací či služby virtuálního operátora a tiskáren. V České republice zaujímá CZECH NEWS CENTER a. s. 1. místo a celkově mezi smíšenými vydavateli mu patří druhé místo. Je vydavatelem tří celostátních deníků, které vycházejí 7krát týdně a patří jim 43 % deníkového trhu.
Kontaktní osoba pro media: Daniel Častvaj, castvaj@epholding.cz

 

 

Buďte ve spojení

Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK