vivantis - internetové obchody

Vivantis letos rychle roste v obratu i zisku - 2015-10-12

Společnosti Vivantis se letos výrazně daří, každý měsíc v porovnání s minulým rokem zvyšuje tempo růstu obratu. Aktuálně je na 65% meziročním růstu i meziroční tempo růstu EBITDA. Dobře tak využívá synergií s E-commerce Holding, který do Vivantisu majetkově vstoupil koncem loňského roku.

Situace na internetovém trhu v ČR je ale i nyní složitá. Na trhu působí téměř 37 000 eshopů. V segmentech, ve kterých působí Vivantis, to znamená více než 5 000 konkurenčních eshopů, což již několik let způsobuje setrvalý významný pokles marží. Negativním trendem je také pokles průměrné hodnoty objednávky, který je způsoben neustálým snižováním cen zejména v segmentu parfémů a kosmetiky a také tím, že se spotřebitelé naučili nakupovat na internetu již i levnější zboží. Dalším trendem je snižování efektivity internetového marketingu díky zvyšování cen reklamy, a čím dál větší a zkušenější konkurenci. Tyto trendy měly v minulých letech hlavní negativní dopad na hospodaření Vivantisu.

Synergie s E-commerce Holding tedy zafungovaly naplno. „Letos jsme odeslali již 200 000 zásilek a většina ekonomických ukazatelů zaznamenává výrazně pozitivní vývoj," říká Martin Rozhoň, zakladatel a ředitel Vivantisu. „Ke skvělým hospodářským výsledkům Vivantisu po vstupu silného partnera přispěl zejména významný nárůst obratů způsobený rozředěním fixních nákladů a celkové zefektivnění fungování společnosti," říká Jan Jírovec, CEO E-commerce Holding.

Vivantis již 15 let stojí na specializovaných e-shopech Prozdravi.cz, Parfemy.cz, Krasa.cz, Sperky.cz, Hodinky.cz a Modnidoplnky.cz. K nim nově přibyl multishop Vivantis.cz, zastřešující všechny tyto komodity mimo Prozdravi.cz, které bude díky svým specifikům fungovat samostatně.

„Poté, co jsme v České republice vybudovali silné specializované eshopy, chceme také více zviditelnit značku Vivantis. Na Vivantis.cz totiž může zákazník nakoupit vše pohodlně na jednom místě od kabelky po parfém," prozrazuje Martin Rozhoň. V rámci zahraniční expanze se počítá jen se zastřešující značkou Vivantis a specializovaným e-shopem Prozdraví. Pilotně již na Slovensku funguje Vivantis.sk a Prezdravie.sk. V říjnu byl spuštěn Vivantis.ro a další trhy budou následovat.

„Nabídka Vivantisu aktuálně čítá více než 45 000 produktů a skladem máme zboží za 150 mil Kč. Věřím, že v silné konkurenci obstojíme a máme tak nakročeno k naplnění naší vize - stát se předním evropským online prodejcem lifestyle-fashion produktů, kterého zákazníci milují,“ uzavírá Rozhoň.

O společnosti VIVANTIS
VIVANTIS a. s. je česká společnost, působící na internetovém trhu od roku 2001, se sídlem v Chrudimi. V roce 2014 do ní vstoupil strategický partner E-commerce Holding, který je spoluvlastněný skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta a společností Czech Media Invest, Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Společnost VIVANTIS se zabývá především prodejem parfémů, hodinek, šperků, módy a produktů pro zdraví, krásu a životní styl na těchto internetových obchodech: Prozdravi.cz, Krasa.cz, Parfemy.cz, Hodinky.cz, Sperky.cz, Vivantis.cz, a Vivantis.sk. Cílem společnosti je stát se významným středoevropským prodejcem fashion a lifestyle komodit. Vlajkovou lodí je multishop Vivantis.cz, který v následujících letech pod stejným brandem vstoupí na trh sousedních evropských států. Jako první byl v listopadu 2014 spuštěn Vivantis.sk.

Zákazníkům internetových obchodů společnosti VIVANTIS a. s. již bylo odesláno více než 2 560 000 zásilek, měsíčně její shopy zaznamenají v průměru více než milion návštěv. Společnost VIVANTIS a. s. je členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Její internetové obchody získaly certifikaci APEK Certifikovaný obchod, což zákazníkům zaručuje jistotu bezpečného a bezproblémového nakupování. Zároveň společnost dodržuje APEK Kodex terminologie lhůt dodání, vždy poskytuje pravdivé informace o skladových zásobách a nabízí možnost vrácení zboží do jednoho roku bez udání důvodu.

Buďte ve spojení

Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK