Pomocník pro vaše zdraví i krásu

Elixír mládí – tak bývá kolagen často označován. A má to své důvody. Kolagen si naše tělo tvoří samo, ale zhruba od pětadvacátého roku života jeho produkce výrazně klesá. A po čtyřicítce? To ho tělo samotné tvoří už opravdu pramálo. Proto je dobré tomu trošku pomoci.

 

 

 

 

 

Jedná se o bílkovinu, která není rozpustná ve vodě a dokáže tak vaší pokožku udržet pružnou a pevnou. Zároveň je kolagen také nezbytný pro kosti a klouby, které vlastně drží pohromadě. Má na svědomí to, že pohyb kloubů je bezbolestný a naše pokožka, vlasy, nehty ale i zuby vypadají zdravě. Nedostatek kolagenu může tak logicky znamenat vznik různých potíží – zdravotních i estetických.

 

 

Pokud si začnete  dopřávat kolagen navíc, věřte, že se to začne projevovat hned na několika místech. Na vaší pokožce se přestanou projevovat negativní známky stárnutí. Kolagen dokáže projevy stárnutí oddálit anebo tento proces dokonce zcela zvrátit. Takže na vrásky by to měl být váš pomocník číslo jedna.

 

Pozitivní účinky pocítí při pravidelném užívání i vaše nehty, vlasy a řasy. Dostatek kolagenu dokáže značně zlepšit jejich kvalitu. Vlasy jsou pak lesklejší, nelámavé a dokonce mohou držet déle objem. Pokud vás trápí lámavost nehtů, tak jednou z možných příčin by mohl být právě nedostatek kolagenu. A řasy? Ty budou hustší a v perfektní kondici.

 

V neposlední řadě se kolagenu nedá upřít jeho vliv na naše kosti a klouby. Úbytek kolagenu může být v tomto případě i bolestivý. Jeho doplňováním tak můžete předcházet artróze či jiným kloubním onemocněním.

Jak kolagen zapojit do vaší péče?

V přirozené stravě se kolagen nachází jen zřídka. Zastoupen je třeba v želatině, ale to bohužel nestačí. Na podporu tvorby kolagenu jsou doporučeny potraviny, které jsou bohaté na vitamín C a B3. Nejspolehlivějším pomocníkem jsou ale stále výživové doplňky a produkty, které kolagen obsahují. Které to jsou?

 

 

 

 

 

Tou nejpříjemnější metodou je za nás zapojit kolagenové drinky. A v těch bezkonkurečně vede Masterpiece, který vytvořila topmodelka Simona Krainová. Beauty drink obsahuje kombinaci celkem tří druhů kolagenu, které se zde snoubí s dalšími účinnými látkami. Společně pak tvoří ideálního pomocníka v boji za zdraví a krásu. V drinku jsou navíc nasekány okvětní lístky sušených růží a chutná po malinách. :)

Masterpiece by Simona
Kosmetika Mizon Collagen

 

 

U mnoha kosmetických značek najdete celé řady, které v sobě kolagen obsahují. Jednu takovou má i korejská značka Mizon, která v sobě obsahuje značné množství přírodního mořského kolagenu. Ten je přeborníkem v tom, aby vypnul stárnoucí a ochablou pleť. Najít se také dají kolagenové masky a při jejich pravidelném používání jsou výsledky v podstatě zaručené.

 

Abyste kolagenové přípravky podpořili co nejvíce, doporučujeme vám, abyste je kombinovali s kosmetikou s obsahem antioxidantů. Jejich typickým představitelem je již zmíněný vitamín C. Pomůžou ale i další – vitamín A e E, koenzym Q 10 nebo výtažky z mořských řas a aktivní peptidy. Takže pořádně pročítejte složení vašich kosmetických pomocníků. :)

 

 

 

 

 

Pro doplnění kolagenu zevnitř je pak nejlepší využívat kolagenové kapsle. Ty také nejlépe zapůsobí na naše kosti a klouby. Vnitřní užívání kolagenu ale funguje i na naši pleť. Collamedic vyvinul kolagenové kapsle, které v sobě kombinují kolagen s kyselinou hyaluronovou, a to je pro pleť nedocenitelná kombinace.

Kosmetika Collamedic

 

Nebojte se vrásek a sdílejte tento článek, pokud vám přišel užitečný.