loading
loading
 

+Filtr

Značka
+ -

Preciosa
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z

Cena
+ -

OdDo

Skrýt

Barva
+ -

Povrchová úprava
+-

Vymazat

Šperky Preciosa

Společnost Preciosa patří v současnosti k jednomu z nejvýznamnějších výrobců a exportérů českého sklářského a bižuterního průmyslu.  Její historie se začala psát v roce 1376, kdy se na území severních Čech v srdci Evropy rozhořela první sklářská pec. Od té doby se Čechy staly sklářskou velmocí a svou výjimečnou pozici si zachovaly po sedm staletí až do dnešní doby.

Preciosa je přímým pokračovatelem slavné tradice českého křišťálu. Svou obchodní politiku postavila na věhlasu českého křišťálu a umění sklářských mistrů, které se již po staletí dědí z otce na syna.

V současné době používá Preciosa ve výrobním procesu Preciosa® Hi-Pure Crystal™ technologie, které zajišťují jejím výrobkům mimořádné opticko -  estetické vlastnosti.

Značka Preciosa® GENUINE CZECH CRYSTAL™ je zárukou nejvyšší kvality českého výrobku, který lze získat pouze od Preciosy.

Exklusivní šperky z českého broušeného křišťálu jsou určeny ženám, které mají styl, vědí co je in a milují ten pocit být samy sebou.  Vysoká brilance, třpyt a elegance šperků z Preciosy vyzdvihne individualitu i osobnost současné ženy...

Zvolené filtry:
Preciosa×

+-Filtr

549 produktů

Řadit dle:

Nahoru

značky

Preciosa

Preciosa je značka zabývající se výrobou šperků a hodinek, která čerpá ze své dlouholeté tradice. Jde o ryze českou značku, která navazuje na tradici sklářských společností v Jablonci nad Nisou. Stejně tak, jako jsou Severní Čechy neodmyslitelně spojeny s výrobou skla, značka Preciosa je spjata s kvalitními šperky, jejichž třpyt můžete obdivovat také v našem e-shopu.

Historie značky Preciosa

V severních Čechách, konkrétně na Turnovsku a Jablonecku se brousily drahokamy a polodrahokamy již v 16. a 17. století. Na konci 18. století se zde rozšířila výroba a broušení olovnatého křišťálu, který objevil vídeňský klenotník Joseph Strasser. Postupem času ruční práci nahrazovala technika strojního broušení bižuterních kamenů, které dokázaly nahrazovat drahé kameny.

Historie značky Preciosa spadá do roku 1915, kdy byla tato značka v ČR poprvé zaregistrována. Název „PRECIOSA“ je odvozen z ženského rodu latinského přídavného jména preciosus, což znamená vzácný nebo výjimečný. A přesně takové jsou šperky a hodinky této značce. V poválečném období došlo ke spojení několika menších továren a provozů v Jablonci nad Nisou a jeho okolí.

Počátkem 20. století se nachází v Jablonci již 130 exportních domů a ve sklářském průmyslu pracuje více než tisíc lidí z tohoto regionu.

Jako oficiální datum vzniku značky Preciosa je považován 10. duben 1948. Název značky se v průběhu let několikrát měnil (Jablonecká bižuterie, Brusírny kamenů a zpět na Preciosu). V roce 1995 byla založena společnost Preciosa Beauty, s.r.o., která se specializovala na výrobu luxusní bižuterie, figurek a dárků z broušeného křišťálu. V roce 2009 byla připojena ke skupině Preciosa také divize Perly a perličky od společnosti Jablonex s názvem Preciosa Ornela a v roce 2011 také Preciosa GS, a.s., která se orientuje na výrobu a prodej originálních skleněných zátek.

Portfolio společnosti se velmi rychle rozšiřovalo a záměr byl jasný, stát se celosvětovou šičkou v oboru zpracování křišťálového skla a dlouhodobě prosperujícím podnikem. Díky spojení těchto jednotlivých společností skutečně vznikl silný hráč na trhu ve svém oboru, který se těší úspěšnosti nejen na českém trhu, ale také ve světě. Svou budoucnost staví na efektivním využití moderní technologie a poznatků ve všech oborech.

Preciosa Ornela

V roce 2009 byla založena nová společnost Preciosa Ornela, a.s., která se stala součástí skupiny Presiosa Group. Společnost navázala na tradici sklářské a bižuterní výroby na Jablonecku a také převzala většinu výrobních, prodejních a marketingových aktivit bývalé divize Perla a Sklo Jablonexu Group. Velmi oblíbené jsou Preciosa korálky, u kterých se můžete spolehnout na kvalitu. Jde o české skleněné korálky rokajl, které se vyrábí v mnoha různých barevných variacích, tvarech a velikostech (například tyčinky, kuličky, čípky a jiné).

Produkty značky Preciosa

Značka Preciosa dnes přináší nejen bižuterii, do které patří Preciosa prsteny, korálky, náhrdelníky, náušnice a náramky, ale také kabelky, čelenky, hodinky, pilníky, tužky a propisky a různé křišťálové dekorace.

Přední světový dodavatel strojně broušených komponentů se zaměřuje převážně na polotovary pro bižuterii, šperkařství a módní průmysl. Mezi nejoblíbenější sortiment patří šatonové růže, křišťálové šatony či skleněné perle. Nabízí také oblíbené tvarové kameny, našívací kameny s plochým spodkem, imitaci perel i pestrý výběr textilních a bižuterních komponent. Specialitou jsou ručně tvarované kameny, kterým se říká mugle, či lustrové ověsy mnoha tvarů a velikostí.

V našem e-shopu najdete oblíbenou řadu CréativitéPreciosa prsteny, které zaujmou na první pohled. Prsteny vyrobené z křišťálového skla jsou velmi netradičním módním doplňkem. Velmi vkusné jsou také náhrdelníky Preciosa, které jsou zhotoveny z nejkvalitnějších dílů (stříbro, rhodium, zlato a bižuterní materiály), nechybí ručně i strojně broušené křišťály.

Zajímavosti o značce Preciosa

Protože jde o velmi významnou českou značku, není divu, že produkty Preciosa zdobí také celebrity na významných akcích. Ročník Star Dance 2015 si zvolil jako svého partnera právě značku Preciosa. Společnost má také svou vlastní nadaci.

  • Zajímá vás víc? Podívejte se na video.

info@vivantis.cz8-20 hod. 468 006 315
Vybírejte z 41 490 produktů
od kabelky po parfém
x
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prvni