Fashion Story Progy

Progy zarapoval o tom, jak je důležité být sám sebou

Když jsme se poprvé setkali s Lukášem Doležalem alias Progym, zaujal nás na první poslech. Rapoval o tom, jak je důležité se projevit, neskrývat sám sebe a nestydět se být svůj.

A vzhledem k tomu, že Vivantis je celý o tom, jak být sám sebou, jak nosit to, v čem se cítíte dobře a co vám sedí, bylo jasné, že Progy je „náš člověk“.

Slovo dalo slovo a song „Být sám sebou“ byl zanedlouho na světě. Vydali jsme se do pro nás neznámých vod a Lukášovi jsme splnili sen - mohl natočit píseň v profesionálním nahrávacím studiu a vlastní profi klip. V nové Fashion story vám tak představujeme nejen Lukáše, autora songu, ale také zbrusu nový klip, první hudební dílo z naší vivantisí dílny..

Možná tak trochu návod na skutečné štěstí

Dnešní svět se nám snaží diktovat, co máme dělat a jak máme vypadat. A přitom ke skutečně spokojenému životu se stačí jen zastavit a naslouchat sám sobě. Co mám rád, jak a v čem se cítím dobře? Věříme, že ve světě, kde můžeme být kýmkoli, je krásné být sám sebou.

A o tom je i text písně. Každý jsme se narodili jako originál, tak proč se stát jen další kopií? Každý jsme individualita, naše kvality jsou v něčem jiném. A stejné je to i s módou. Každému padne a sluší něco jiného. Móda je náš osobitý styl, kterým prezentujeme nejen vlastní vkus, ale také životní postoje a názory. A nemusí to být jen o tričku s nápisem.

Lukáš není jen mladý, začínající rapper, je to úspěšný student VUT, tanečník street dance a vytrvalostní běžec. Všechno, co dělá, dělá s nadšením, nachází přitom vlastní možnosti a posouvá se dál. Proto jsme věděli, že do klipu k písni, kterou sám složil, nemůžeme obsadit jen tak někoho. Sám si vyhlídl JK Sancheze, se kterým se setkal, když začal tančit a jehož životní cesta jej inspiruje. A tak jsme se do toho pustili…

Klip k písni Být sám sebou

Být sám sebou - to je najít svůj styl...

 

Každý chce zapadnout nějak vypadat

nejlépe zářivě jako diamant,

ale než si něco koupím,

musí mi to padnout do oka,

prostě vím, že je to srdcovka.

Každá věc má skrytý význam,

protože se sám v sobě vyznám

Nápis odpovídá názoru,

jsem to já bezesporu.

 

Vzhled je odraz charakteru,

být sám sebou to já beru.

Upekli jsme to spolu

Možná si řeknete, co na tom vlastně je…. Složit pár rýmů, zarapovat si ve studiu a pak natočit 3minutový klip. Hračka. Za celým projektem ale jsou desítky hodin práce mnoha lidí. Každý svým uměním vtiskl výsledku kousek ze sebe. Text je od A do Z dílem Lukáše, který se inspiroval nejen vlastním životem, ale i svým okolím a svou přítelkyní. Sám ji zarapoval a pro refrén oslovil mladičkou a talentovanou zpěvačku a tanečnici Klaudii Vens. Kombinace české písně a slovenského refrénu je geniální. :-)

Hudbu složil a nahrál Marek "Revolta" Kaleta. Marek ji složil pro hudební nástroje a sám ji tak i nahrál. I díky tomu má skladba lehce rockový nádech. Společně s Klaudií pak píseň nazpívali v Rooftop studiu v Praze, kde například nahrává i Olga Lounová, Ben Cristovao a další.

Kdo bude natáčet klip, nám bylo jasné od začátku. Ověřený tým kluků z Bumerangu (dříve Forleaf), kteří stojí za všemi našimi vivantisími spoty, byl pro nás sázkou na jistotu a zároveň zárukou skvělé nálady na place. Režie se na jedničku ujal Radim Vaňous.

Už po pár prvních minutách natáčení jsme věděli, že volba JK Sancheze do hlavní role, byla správná. To vám pak ani nepřijde, že pracujete, když máte na place takového týpka. 

O boží fotky se postaral náš zlatý Honza Pelikán. Díky všem za jednu velkou pohodu. :-)

Hodinky Festina

O Lukášovi aneb Jak to Progy vlastně má?

Lukášovi je 25 let a pochází z Trpišova, malé vesnice kousek od Chrudimi. Možná, že nevypadá jako většina drsných rapperů, ale takový on prostě je. Úsměv od ucha k uchu a dolíčky ve tvářích. Sympatický kluk, který se nepřetvařuje a na nic si nehraje. Nechce ze sebe dělat něco, co není, nebyl by tak šťastný. Jako autor písně Být sám sebou ukazuje, že to pro něj není jen text písně. Je to jeho život.

Nejraději má klasická trička. Ideálně černá, modrá nebo béžová. Protože od malička jezdil na skateboardu, tíhne k boardové módě. Jeho nejoblíbenější značkou je Vans, i když jich má rád mnohem víc.

I on má své idoly. Kromě Sancheze, kterého obdivuje jako tanečníka, má rád Majka Spirita.

Když dělá to, co ho baví, je v sedmém nebi. Podle něj se nic nevyrovná pocitu, když něco vytvoří, vyrobí nebo vyřeší. To, že je klip konečně na světě, Lukáš hodně prožívá. Splnil se mu sen, a to není zrovna málo. A my jsme rádi, když můžeme takovou radost někomu udělat.

Backstage z natáčení klipu Být sám sebou

Celý klip vznikal v ulicích Prahy, v podzemních garážích, v metru, ale i pod mostem nebo na něm v Tróji. A tam všude Sanchez tančil, Progy rapoval a Klaudie zpívala.

Děkujeme za skvělé natáčení, které nám nepřineslo jen nové zkušenosti, ale i nové přátele. V mezičase jsme krmili labutě, bavili cestující v metru, ale i všude jinde, kde jsme se mihli. Spousta z nich se tak stala vedlejšími postavami v našem hudebním díle.

Zkoukněte i video z backstage a napište nám třeba na facebook, jak se vám píseň a klip líbí. A třeba také to, jaký je váš sen?