Principy ochrany soukromí na Vivantis.cz

Vivantis.cz se vám snažíme přizpůsobit na míru. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo do prostoru mimo lištu souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit veškerá nastavení v Nastavení soukromí

Doprava ZDARMA od 2 500 Kč  | 2 měsíce na vrácení
Zákaznický servis  [email protected] | 468 006 315
Menu

V dnešní době je velké téma myslet zeleně a ekologicky, zabývat se původem věcí, kterými se obklopujeme. 

A to nejen kvůli přírodě, která dostává v posledních desetiletích rozmanitou výrobou dost zabrat, ale především kvůli našemu zdravému a kvalitnímu životnímu stylu.

Určitě jste už v obchodě také narazili na šaty se štítkem BIO a přemýšleli jste o tom, co na nich může být jiného, než na klasických šatech. Možná nakupujete pravidelně BIO potraviny vypěstované u nás a věříte, že tím děláte to nejlepší pro svou rodinu i pro naši krajinu. Nebo každý den pečujete o svou pokožku s EKO přírodní kosmetikou.

Tyto pojmy se netýkají pouze potravin, kosmetiky a oblečení, ale i dalších odvětví.

Máte z toho zamotanou hlavu? Nebojte. Sepsali jsme pro vás uceleně na jednom místě, co všechny ty EKO-BIO-FÉR zkratky znamenají, abyste v tom konečně měli jasno.

Eko slovníček

EKO či EKO FRIENDLY produkty jsou obecně šetrné k životnímu prostředí. To se týká nejen obsahu a obalu, ale celého výrobního procesu od A do Z. Pokud doma uklízíte konvenčními chemickými prostředky, může být pro vás přechod na eko prostředky příjemnou změnou. Ekologická drogerie totiž nezpůsobuje alergické reakce, nebývá testovaná na zvířatech a neznečišťuje vodní zdroje. Maminky ocení kromě šetrné drogerie a kosmetiky také eko plenky a ubrousky, které jsou v přírodě snadno rozložitelné. Kromě eko drogerie se to samozřejmě týká i jiných oblastí – můžete si pořídit třeba stylové eko hodinky nebo šperky, které byly vyrobeny a zabaleny v maximálním spojení s přírodou.

 

 

BIO produkty jsou vyráběny ze složek, které pochází z ekologického zemědělství a splňují přísné zákonné normy. Dbají na ohleduplnost ke zvířatům a pěstování rostlin bez použití pesticidů a jiných chemikálií. Nejznámější jsou BIO potraviny a BIO kosmetika, ale dnes se s touto zkratkou setkáte i v obchodech s módou, kde můžete najít oblečení vyráběné z bio bavlny a dalších přírodních materiálů. A rozhodně to neznamená, že je takové oblečení méně atraktivní.

Fair trade si také můžeme přeložit jako „spravedlivý obchod“. Lidé z méně vyspělých zemí se díky němu mohou uživit vlastní prací a poslat své děti do školy. Pěstují v souladu s přírodou nejčastěji kávu, čaj, rýži, bavlnu, banány a další plodiny. Fair trade také zakazuje práci dětí. Do tohoto způsobu pěstování je zapojeno zhruba 1,6 milionu pěstitelů a řemeslníků na světě.

Ano, kromě pěstitelů sem patří i řemeslníci – třeba švadleny, které tímto způsobem šijí oblečení. Pracují ze své vlastní vůle, musí jim být více než 16 let, pobírají odpovídající mzdu a zboží je vyráběno s ohledem na jejich zdraví i na životní prostředí.

 

Značky podporující Fair Trade:

English Tea Shop

FAIR SQUARED

 

Udržitelná móda (sustainable fashion nebo také slow fashion)  je ve společnosti skloňována čím dál víc. Za udržitelné se považují takové módní kousky, při jejichž výrobě je myšleno na životní prostředí i pracovníky, kteří oblečení vyrábí. Oblečení je vyrobeno například z organické bavlny či dalších ekologických materiálů, jako je např. lyocell.

 

Módní kousky se vyrábějí také z recyklovaných surovin (např. recyklovaný polyester) či za pomoci ekologického zpracování, při němž je výroba šetrnější k životnímu prostředí (nižší spotřeba vody, energie či chemikálií).

 

Obléknout si můžeme také kousky z inovativních materiálů, které by jinak nenašly další využití (ananasové listy nebo kávová sedlina).

 

Jaké udržitelné materiály u nás najdete?

RECYKLOVANÉ MATERIÁLY

Recyklovaný polyester je materiál vyrobený z recyklovaných zdrojů, například PET lahví. Recyklování polyesteru šetří přírodní zdroje a snižuje se množství odpadu, díky tomu jsou tato vlákna udržitelnější volbou.

 

Recyklovaný nylon je materiál vyráběný převážně z textilního odpadu, například z odstřižků látek a zbylých vláken z výroby nití. Recyklování nylonu šetří přírodní zdroje a snižuje množství textilního odpadu.

 

Recyklovaná bavlna se vyrábí z textilního odpadu, jako jsou ústřižky látek nebo

použité bavlněné oděvy. Recyklace bavlny snižuje plýtvání přírodních zdrojů, a zároveň snižuje množství textilního odpadu.

 

Recyklovaná vlna je jedno z nejvhodnějších vláken pro opětovné použití, její vlákna jsou přirozeně odolná a mohou se znovu využívat po dlouhou dobu, což snižuje ekologickou stopu.

 

ORGANICKÉ MATERIÁLY 

Organická bavlna je pěstovaná bez škodlivých chemikálií jako jsou pesticidy a hnojiva. Pěstování organické bavlny chrání životní prostředí i její pěstitele.

 

INOVATIVNÍ MATERIÁLY

TENCEL™ Lyocell je velmi kvalitní materiál vyráběný z dřevní celulózy. Materiál vzniká z udržitelného lesnictví a produkuje se ekologickou cestou šetrnou k životnímu prostředí. 

 

TENCEL™ Modal je měkký, velmi kvalitní materiál z dřevní celulózy. Materiál vzniká z udržitelného lesnictví a produkuje se ekologickou cestou šetrnou k životnímu prostředí. 

 

LENZING™ ECOVERO™ je viskózový materiál z udržitelného dřeva a dřevní celulózy. Vlákna pocházejí z certifikovaných obnovitelných zdrojů dřeva pomocí ekologického výrobního procesu.

 

 

 

 

 

 

 

Ani nám není lhostejný osud naší planety, a tak se snažíme postupně po malých krůčcích pro přírodu udělat maximum. Například neustále rozšiřujeme náš sortiment produktů vyráběných s láskou a respektem k přírodě. A všimli jste si také, že nově si můžete v košíku zvolit EKO balení? Od krabice až po lepicí pásku, vše s maximální ohleduplností k přírodě.

dny
:
hodiny
:
minuty
:
sekundy