Hodinářský slovník

Digitální hodinky

U svých majitelů jsou digitální hodinky oblíbené především kvůi snadnější a rychlejší čitelnosti, nejen, časových údajů. Můžou za to tekuté krystaly, které díky nasvícení zobrazují datum a čas na displeji. Hodinky také bývají ve většině případů podsvícené, což jim dodává na praktičnosti.

První digitální hodinky vůbec, spatřily světlo světa v roce 1972 a na trh je uvedla značka Hamilton Watch Company pod označením Pulsar. Prakticky ihned se staly hitem a vydrželo jim to až do konce 80. let minulého století. 
Naštěstí se módní vlny opakují a tak se v poslední době "digitálky" znovu stávají velmi oblíbenými mezi mladými lidmi milující "fashion svět". Trendové barevné kombinace a atraktivní, leckdy retro, vzhled z nich dělají dokonalý stylový doplněk.

Nejznámnějšími výrobci těchto kousků jsou například společnosti Casio, Timex, Calypso nebo Seiko.

Pro milovníky futurismu, jsou zde binární hodinky. Čas se zobrazuje pomocí LED diod kdy každé světlo znázorňuje konkrétní cifru binární (jedničkové) soustavy. S trochou cviku dostanete jedinečný designový ukazatel času, kterému budete rozumět jenom vy.

Digitální
Digitální hodinky