Jak vybrat hodinky pro děti

Ty správné zvládnou kaluž i ruce v polévce

Hodinky našim ratolestem pořizujeme nejčastěji mezi 5. a 7. rokem. K nástupu do školy se hodí přímo zázračně, fungují ale také jako dárek za vysvědčení nebo k narozeninám. Výběr nepodceňte. S hodinkami dětem dovolíme nakouknout do dospěláckého světa a možná poprvé s nimi okusí pocit, že jsou samostatné a nezávislé osobnosti.

Děti rády skáčou do kaluží, naráží do zdí a padají z vyvýšených ploch. Investici do dětských hodinek proto nepřehánějte, je navíc možné, že do roka a do dne budete pořizovat nové. Kvalitu ale rozhodně nepodceňte. Správné dětské hodinky jsou lehké, odolné a příjemné na nošení. Vybírejte pouzdro ze slitin, které neobsahují nikl (kvůli možným alergiím) a spodní plochu hodinek (tzv. dýnek) volte z kvalitní oceli, popřípadě kvalitního plastu. Na ciferníku dětských hodinek nejčastěji najdeme minerální sklíčko, ani v tomto případě ale není plast od věci. Sice se rychleji poškrábe, vyniká ale pružností, odolností a při rozbití se nemusíte bát střepů. Jaké jsou další parametry, přijde-li na výběr hodinky pro malé raubíře a princezny? Pokračujte ve čtení a dozvíte se to.

Design

 

 

Nalijme si čistého kakaa. Děti spíše, než množství funkcí ocení vymazlený design. Mnoho rodičů uvažuje prakticky a při výběru hodinek volí motivy obecné, se kterými dítko udělá parádu v první i v páté třídě. Pokud ovšem vaše ratolest zatvrzele spí v povlečení s jednorožci/dinosaury/dosaďte zvíře a odmítá přijímat jiné dárky než s hřívou nebo ostrými zuby, bez váhání podpořte jeho vkus. Je téměř jisté, že hodinky potom nesundá z ruky.

Podle designu
Analogové nebo digitální
digitál nebo ručičky

 

 

Kdyby hodinky vybíralo samo dítko, patrně před analogovými hodinkami dá přednost digitálním nebo rovnou chytrým, které kromě času mají v malíčku i různé zábavné funkce. Klasické hodinky s ručičkami jsou ale přesto lepší volbou, zejména u menších dětí. Rozeznání času na ciferníku podporuje kognitivní i vizuální dovednosti a pomůže dětem později pochopit složitější systémy. Starším dětem už oblíbené „digitálky,“ ze kterých snáze přečtou čas, neodpírejte. 

Velikost

 

 

Ideální velikost displeje dětských hodinek se pohybuje mezi 28 a 30 milimetry. Volíte analogové hodinky? V tom případě dbejte především na to, že budou čísla na ciferníku dobře čitelná a viditelně oddělená mezi sebou. Mnoho dětem také v rozeznávání času pomůže, když jsou na ciferníku znázorněné minuty po pěti.

Velikost ručiček
řemínek
řemínek a zapínání

 

 

Dětské ruce se skvěle přizpůsobí silikonový řemínek. Ten zvládne i pořádné raubíře, a navíc se lehce čistí. Oblíbené jsou také textilní řemínky, které vynikají lehkostí a jsou na ruce velmi příjemné. Vyhněte se zbytečně těžké oceli, kůži a dalším materiálům, které děti ocení minimálně. Skvělou volbou jsou hodinky s náhradními řemínky. Nepřežil ten stávající zlobení nebo dítko zkrátka přestal bavit? Vyberte jiný a těšte se z úplně nových hodinek!  

vodotěstnost

 

 

Vaše ratolest se možná nevěnuje hloubkovému potápění, určitě ale občas skočilo do kaluže nebo si zapomnělo hodinky sundat při hodině plavání. Dětské hodinky s voděodolností 10 ATM snadno zvládnou všechna nečekaná namočení, ať už do právě čištěného bazénu nebo rovnou do průšvihu.

vodotěsnost
Chytré hodinky
smartwatch

 

Mnozí rodiče svorně zařadili smartwatch pro děti do kolonky „zbytečná technická vymoženost.“ Sice tuší, že po nich dítko dříve nebo později zatouží, snaží se ale o to, aby to bylo spíše později ?Probudit u dětí nadšení pro moderní technologie je skutečně dvojsečná zbraň, faktem ale zůstává, že se dětské smartwatch často stanou parťáky i pro rodiče. Většina chytrých hodinek pro děti se pyšní funkcí GPS a rodiče tak mohou mít neustále přehled o tom, kdy jejich dítko přechází z kroužku na kroužek nebo bez starostí vyšlou ratolest k babičce. Chytré hodinky navíc díky hrám, mikrofonu nebo reproduktoru odvedou pozornost od chytrých telefonů, stále však umožní dětem přijímat hovory, poslouchat oblíbenou hudbu nebo poslat signál SOS.

Hodinky jsou i v případě naší budoucí generace velmi sofistikovaným dárkem a určitě si získají dětskou pozornost. Připne-li dítko na zápěstí hodinky od vás vůbec poprvé, je pravděpodobné, že se mu nadlouho uloží do paměti barva čísel, tvar ručiček i to, jak v nich odvážně vyrazilo za dobrodružstvím.